Західні ЗМІ: війна РФ з Грузією зіграла на руку "Аль-Каїді"

Війну між Росією і Грузією назвали свідотством слабкості НАТО, що не може не радувати Іран, Північну Корею, "Аль-Каїду".

П'ятиденна війна між Росією та Грузією, що відбулася в серпні 2008 року, свідоцтво слабкості і міжусобиць в НАТО, що не може не радувати такі держави і організації, як Іран, Північна Корея чи "Аль-Каїда", пише оглядач International Herald Tribune, рецензуючи книгу "Маленька війна, яка шокувала світ" Рональда Д. Асмуса.

Це "гарна нова книга про вторгнення Росії до Грузії", вважає рецензент Джон Винокур, але її слід було б назвати "Маленька війна, яка повинна була потрясти світ, але не вразила".

Про слабкість НАТО, на його думку, свідчать наведені в книзі матеріали. Автор книжки вважає, що США, НАТО і ЄС, за великим рахунком, закрили очі на напад Росії на Грузію.

"Росія максимально збільшила можливість накладати вето на інтереси безпеки Заходу, при тому, що Захід, роз'єднаний і без лідера, постарався мінімізувати очевидну важливість події", - йдеться в статті. "Країна, яка має тісне партнерство з США і вважається кандидатом у НАТО, піддалася вторгненню, і ні Вашингтон, ні Атлантичний альянс нічого особливого не зробили, щоб їй допомогти", - цитує Винокур Асмуса.

Росія розтоптала основне правило періоду після "холодної війни" - кордони Європи не підлягають насильницькому переділу - і дала зрозуміти, що готова знову застосовувати силу проти сусідів, стверджує автор. "Наведені в книзі матеріали - свідчення слабкості і міжусобиць НАТО в ситуації, коли Росія погрожувала Грузії, і вони, мабуть, сильно підбадьорюючи будь-яку організацію або державу, будь то "Аль-Каїда", Іран чи Північна Корея, які вважають, що Захід може стати поступливим через внутрішню ворожнечу ", - пише Винокур.

На думку автора, Путін взяв на замітку той факт, що Буш не зміг домогтися статусу кандидатів в НАТО для України і Грузії - Німеччина заперечила. "У контексті поглядів Путіна на вузькі інтереси Росії коливання НАТО були запрошенням до короткої ефективної війні, спогади про яку Захід потім всіма силами спробував витерти", - пише Винокур.

Подальші події підтверджують правоту Асмуса, вважає рецензент: так, Франція веде переговори з Росією про продаж сучасних кораблів-вертольотоносців, а Німеччина потроїла фінансування Nord Stream.

Читайте також:

МВС Росії: Грузія готує у військових таборах терористів

Російський дезертир розповів про озброєння в Південній Осетії

Росія звинуватила Грузію в державному вандалізмі і блюзнірстві

Грузія закликала світову спільноту натиснути на Росію

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: