Інспектори МАГАТЕ прибули в Іран

До Тегерана прибули четверо інспекторів МАГАТЕ, щоб перевірити іранський завод зі збагачення урану.

Четверо інспекторів Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) прибули до Тегерана, щоб провести перевірку другого іранського заводу по збагаченню урану.

Передбачається, що інспектори побувають на ядерному об'єкті, який будується всередині гори в районі священного міста Кума, вже 25 жовтня. За даними ЗМІ, фахівці МАГАТЕ пробудуть в Ірані три дні.

Нагадаємо, Тегеран оголосив про будівництво другого заводу зі збагачення урану приблизно в 100 кілометрах на південь від столиці у вересні 2009 року.

Це викликало критику міжнародної спільноти, яка підозрює, що Іран буде використовувати уран не в мирних, а у військових цілях. Перший іранський ядерний об'єкт в Натанці функціонує, незважаючи на цілу низку міжнародних санкцій.

Як повідомлялося 4 жовтня, представники Ірану і МАГАТЕ заявили про успішні переговори між главою Міжнародного агентства з атомної енергії та іранською владою.

Виступаючи на прес-конференції після переговорів, глава МАГАТЕ Мохаммед Ель-Барадеї повідомив, що інспектори відвідають ядерний об'єкт в Кумі 25 жовтня.

Читайте також:

Іран вважає атомну бомбу гріхом

Іран відмовився збагачувати уран за кордоном

ЗМІ: після грудня Ізраїль атакує Іран

Ізраїль: російські вчені розробляють ядерну бомбу для Ірану

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: