Інспектори МАГАТЕ в Ірані

Інспектори Міжнародного агентства з атомної енергії відвідали сьогодні дослідницький 40-мегаватовий ядерний реактор в іранському місті Арак.

Інспектори МАГАТЕ в Ірані
Тегеран активізував співпрацю з МАГАТЕ, щоб переконати світову спільноту в мирній спрямованості своєї ядерної програми.
Інспектори Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) відвідали в понеділок дослідницький 40-мегаватовий ядерний реактор в іранському місті Арак.

Як повідомив представник влади, що побажав залишитися неназваним, делегація МАГАТЕ провела на території дослідницького ядерного реактора, що працює на важкій воді, близько п'яти годин. Інші подробиці інспекції не повідомляються.

Домовленість про візит на ядерний реактор у місті Арак, доступ до якого Тегеран обмежив після ухвалення березневої резолюції СБ ООН, була досягнута в ході другого раунду переговорів, що відбувся 24 липня у Відні.

Міжнародне співтовариство в особі "шестірки" країн-парламентерів щодо Ірану (постійні члени Ради Безпеки ООН і Німеччина) вимагає від Тегерану в якості міри довіри щодо мирної спрямованості його ядерної програми ввести мораторій на роботу зі збагачення урану і звинувачує владу країни у спробах створення ядерної зброї.

Після того як Іран проігнорував резолюції СБ ООН 1696 і 1737, що закликали ввести мораторій на збагачення урану, СБ 24 березня цього року одноголосно прийняв резолюцію 1747, що посилює санкції відносно ядерної і ракетної програм країни.

У відповідь Іран заявив про намір обмежити співпрацю з МАГАТЕ, допоки "ядерне досьє" Тегерана не буде повернено з СБ ООН до введення МАГАТЕ. Крім того, президент Ірану Махмуд Ахмадінежад 9 квітня оголосив про те, що Іран переходить від науково-дослідної стадії збагачення урану до промислового виробництва ядерного палива.

Термін резолюції закінчився 23 травня, але Іран до цих не виконав вимог документа. Проте Тегеран активізував співпрацю з МАГАТЕ, прагнучи переконати світову спільноту в мирній спрямованості своєї ядерної програми.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: