Інспектори МАГАТЕ залишили Північну Корею

Фахівці з атомної енергетики були вимушені залишити КНДР після розпорядження її уряду.

Інспектори Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) 16 квітня залишили Північну Корею.

Влада КНДР 14 квітня наказала інспекторам МАГАТЕ забрати все своє устаткування з ядерного центру в Йонбені та в найкоротші терміни залишити територію країни.

Ядерний центр в Йонбені також наказано залишити американським фахівцям, що спостерігають за виведенням з ладу ядерного реактора, зазначається в заяві Держдепартаменту США.

КНДР 14 квітня оголосила про відновлення робіт на головному заводі з виробництва збройного плутонію і вихід з шестисторонніх переговорів по північнокорейській ядерній програмі. Таке рішення влада Північної Кореї прийняла у відповідь на резолюцію РБ ООН, що засуджує запуск ракети, здійснений КНДР.

Північна Корея 5 квітня оголосила про успішний запуск супутника "Кванменсон-2", виведеного на орбіту ракетою-носієм "Инха-2". Проте країни, що відстежували запуск північнокорейської ракети, повідомили, що супутника "Кванменсон-2" на орбіті немає.

США, Японія і Південна Корея запідозрили КНДР в проведенні випробувань балістичної ракети "Тхепходонг-2" під виглядом запуску супутника. Резолюція РБ ООН 1718 забороняє КНДР будь-яку діяльність, пов'язану з балістичними ракетами.

Читайте також:

Китай вивів на орбіту другий супутник глобальної навігаційної системи

Північна Корея розморозила ядерну програму

Ракета КНДР пролетіла на 800 км далі, ніж вважалося раніше

Японія посилила санкції проти КНДР

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: