Інтернет висунули на Нобелівську премію миру

Відомий американський журнал Wired висунув номінантом на Нобелівську премію миру Інтернет - "за просування ідей демократії".

Нобелівський комітет завершив прийом заявок кандидатів на Нобелівську премію миру. Сам комітет імена потенційних лауреатів не розголошує, проте іноді це роблять ті, хто висуває номінантів.

Цього року відомі імена трьох потенційних лауреатів Нобелівської премії. Найбільш незвичний претендент – це Інтернет. "Кандидатуру" Всесвітньої мережі запропонував відомий американський журнал Wired. Як пояснили автори ідеї, Інтернет як явище допомагає вести діалог з політиками і сприяє просуванню ідей демократії.

Цю номінацію підтримала лауреат Нобелівської премії миру 2003 року, правозахисниця Ширін Ебаді з Ірану.

Суперниками Інтернету стала правозахисна група "Меморіал" з Росії та її керівник Світлана Ганнушкіна, а також китайський дисидент Лю Сяобо, який зараз перебуває у в'язниці.

Імена інших претендентів, які зазвичай буває кілька сотень, не відомі. На наступній стадії відбору всі отримані імена обговорюватимуться з експертами у відповідних областях. Остаточне голосування пройде в жовтні. Його результати одразу будуть оголошені і оскарженню не підлягатимуть.

Нагадаємо, минулого року Нобелівську премію миру отримав президент США Барак Обама. За цей вибір Нобелівський комітет нещадно розкритикували – зокрема, тому що в 2009 році термін висування кандидатів на премію завершився 1 лютого, тобто всього через 12 днів після того, як Обама обійняв посаду глави держави.

Читайте також:

Чавес назвав Обаму "лауреатом Нобелівської премії війни"

Іранська влада відібрала у правозахисниці Нобелівську премію

Помер Нобелівський лауреат Віталій Гінзбург

Нобелівську премію з економіки вперше отримала жінка

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: