Інтерпол оголосив у розшук ексглаву Renault-Nissan-Mitsubishi, який втік з Японії в музичному кофрі

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

У Гона є французьке, ліванське і бразильське громадянство.

Підозрюваного у фінансових махінаціях колишнього генерального директора стратегічного альянсу Renault-Nissan-Mitsubishi Карлоса Гона, який втік із Японії до Лівану, оголосили в міжнародний розшук, повідомляє ВВС.

 Інтерпол видав Лівану "червоне повідомлення" (Red Notice) на арешт. Це прохання міжнародної поліції тимчасово заарештувати людину в очікуванні її екстрадиції або іншого аналогічного судового позову. Однак у Лівану немає договору про видачу з Японією.

У Гона є французьке, ліванське і бразильське громадянство. Свого часу він вклав чималі інвестиції у банківський сектор, а також нерухомість у Лівані.

Карлос Гон
Associated Press

У коментарі Associated Press міністр юстиції Лівану Альберт Серхан сказав, що країна "виконає свої зобов’язання", таким чином натякнувши, що ексглаву Nissan можуть викликати на допит.

Серхан також додав, що Гон в'їхав до Лівану за чинним паспортом. Тому, припускає агентство, його екстрадиція до Японії з Лівану може і не відбутися.

Нагадаємо, у листопаді минулого року в Японії заарештували президента Renault-Nissan Карлоса Гона. Він роками занижував свої доходи у фінансових звітах, а також використовував активи компанії для особистих потреб.

Карлос Гон
Associated Press

У разі визнання його провини за всіма пунктами звинувачення йому загрожує до 10 років позбавлення волі. 5 березня суд Японії звільнив Гона під заставу в один мільярд єн. На початку квітня прокуратура Токіо знову його заарештувала. Гона підозрюють у нецільовому використанні грошей Nissan для особистих потреб.

64-річний Карлос Гон заявив в японському суді, що не причетний до фінансових злочинів. Гон вважається однією з провідних фігур в автомобільній промисловості, він вивів Nissan з важкої кризи і врятував компанію від банкрутства. Він приєднався до Nissan у 1999 році, після того як Renault придбала контрольний пакет акцій, і став генеральним директором компанії у 2001 році. За рік — з березня 2011 по березень 2012 року — Гон заробив $12,5 млн і став найбільш високооплачуваним топменеджером в Японії.

Відео Ексочільник автоконцерну Renault–Nissan–Mitsubishi утік із Японії у музичному кофрі

65-річного топ-менеджера звинувачували у фінансових махінаціях та несплаті податків. Два місяці тому арештували, але згодом відпустили під заставу у майже 9 мільйонів доларів із забороною виїзду. Ліванські ЗМІ, із посиланням на таємні джерела, уже описали увесь план втечі Гона. Начебто до нього додому напередодні під виглядом музикантів приїхали мафіозі, а потім у кофрі відвезли Гона до аеропорту.  

Ексочільник автоконцерну Renault–Nissan–Mitsubishi утік із Японії у музичному кофрі

Залиште свій коментар

Вибір редакції