Інтерпол оголосив у розшук засновника WikiLeaks

Нагадаємо, раніше 39-річним Джуліаном Ассанжем зацікавилась шведська поліція - йому було пред'явлено звинувачення в згвалтуванні і домаганнях.

 Міжнародна організація кримінальної поліції (Інтерпол) видала ордер на арешт австралійця Джуліана Ассанжа, засновника скандально відомого сайту WikiLeaks, який, нагадаємо, спеціалізується на публікації секретних державних відомостей.

Зокрема, нещодавно сайт опублікував листування американських дипломатів, яке включає дані про зовнішньополітичні стратегії США у відношенні багатьох країн, корупцію і характеристику світових лідерів.

У справі Ассанжа Інтерполом випущено так зване "червоне повідомлення", згідно з яким країнам-членам організації належить заарештувати підозрюваного при його появі на їх території.

Якщо розшукуваного буде затримано, йому загрожує екстрадиція до країни, з ініціативи якої був виданий ордер. У разі Ассанжа це Швеція, яка вже розшукує засновника WikiLeaks за підозрами у згвалтуванні та домаганнях.

Нагадаємо, шведська поліція  зацікавилися 39-річним Ассанжем в серпні 2010 року. Тоді йому було пред'явлено звинувачення в згвалтуванні і домаганнях; пізніше звинувачення у згвалтуванні було знято.18 листопада Швеція оголосила програміста в міжнародний розшук і звернулася до Інтерполу з проханням посприяти в затриманні передбачуваного гвалтівника.

Як повідомлялося, притулок засновнику WikiLeaks готовий надати Еквадор.

Сам Ассанж, за деякими даними, знаходиться в Лондоні. Засновник скандального сайту звинувачення на свою адресу категорично заперечує. На його думку, кримінальне переслідування пов'язане з діяльністю ресурсу.

Читайте також:

Wikileaks: Росія незадоволена зближенням України й Ізраїлю

Колишній співробітник WikiLeaks створить свій "зливний" сайт

Посольство США в Україні відмовилось коментувати інформацію Wikileaks

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: