Інтерпол попередив світ про потужні теракти: бен Ладену шукають заміну

Інтерпол попереджає про можливе зростання терористичної загрози у зв'язку з ліквідацією Усами бен Ладена.

Айман аз-Завахірі
Lenta.ru
Айман аз-Завахірі
Глава Інтерполу Рональд Ноубл закликав країни-члени організації проявити додаткову пильність у зв'язку із збільшеним ризиком терактів після ліквідації Усами бен Ладена.

На думку Ноубла, знищення терориста номер один може призвести до активізації пов'язаних з "Аль-Каїдою" терористів або тих, хто її підтримує.

Водночас, західні експерти у боротьби з тероризмом називають нового наступника бен Ладена.

Єгиптянин Айман аз-Завахірі - людина "номер два " в ієрархії міжнародної терористичної мережі "Аль-Каїда", - після ліквідації Усами бен Ладена може зайняти його місце.

Аз-Завахірі неодноразово засуджував США та їх союзників у своїх відеозверненнях, а також закликав боротися з НАТО та американськими силами в Лівії. В одному з останніх таких повідомлень він заявив:

"Я хочу звернути увагу наших мусульманських братів у Лівії, Тунісі, Алжирі та інших мусульманських країнах на те, що, якщо американські війська і НАТО увійдуть до Лівії, то мусульмани в сусідніх країнах повинні повстати і боротися і з ворогами Каддафі, і з НАТО в цілому".

Слідом за бен Ладеном аз-Завахірі послідовно виступав з нападками на адресу США. Зокрема, у вересні 2009 року аз-Завахірі в своєму відеозверненні заявив, що нинішній президент Сполучених Штатів Барак Обама нічим не краще Джорджа Буша-молодшого.

1 травня близько 23:00 (за американським часом) у ході спецоперації в пакистанському місті Абботтабад (Пакистан) був убитий глава терористичної мережі "Аль-Каїда" Усама бен Ладен пострілом у голову.

Разом з бен Ладеном було убито одного з 19 його синів. Ім'я вбитого не називається. Крім лідера "Аль-Каїди" і його сина, були убиті ще двоє кур'єрів, а також жінка, якою прикривався один з чоловіків. Ще двоє жінок отримали поранення.

Водночас, у ході спецоперації зі знищення Усами бен Ладена було зарештовано дві дружини та шестеро дітей бен Ладена.

Крім того, в полон вдалося захопити декілька його особистих помічників, також знищені кілька арабів, що були його особистими охоронцями.

Бен Ладена вже поховали в Аравійському морі, згідно мусульманським законам і традиціям.

Читайте також:

Ліквідація бен Ладена: світ радіє, а США загрожує помста

США знищили Усаму бен Ладена

"Аль-Каїда"збиралася підірвати "Євробачення"

Лідер "Аль-Каїди" кастрував себе в ім'я джихаду

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: