Інтерпол видав міжнародні ордери на арешт 20 саудівців у справі вбитого журналіста Хашоггі

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Приписи про арешт було видано Інтерполом за запитом Туреччини.

Інтерпол видав міжнародні ордери на арешт 20 підданих Саудівської Аравії, підозрюваних в причетності до вбивства в 2018 році в Туреччині саудівського журналіста Джамаля Хашоггі.

Про це у четвер, 14 березня, пише Daily Sabah.

Зазначається, що Інтерпол розповсюдив стосовно двох десятків саудівців "червоні повідомлення", що означають припис про затримання. Ордери видані стосовно членів команди, які нібито прибули до Стамбулу для вбивства журналіста.

Приписи про арешт було видано Інтерполом за запитом Туреччини, пише видання.

Як повідомлялося, 59-річного Хашоггі вбили 2 жовтня у генконсульстві Саудівської Аравії в Стамбулі, коли той пішов туди, щоб забрати необхідні для майбутнього весілля документи. Його наречену у відомство не впустили і через п'ять годин очікування їй повідомили, що Хашоггі вже пішов з консульства. У журналіста були давні зв'язки з королівською родиною Саудівської Аравії, але він критично писав про нинішній уряд і наслідного принца Мухаммеда бін Салмане.

У Туреччині підозрюють, що чоловіка допитували, катували, а після цього вбили і розчленували. Для цього в Стамбул в той день прилетіло 15 співробітників саудівських спецслужб. Слідство має відповідні звукозапису. Згодом турецькі власті повідомили, що за кілька днів після вбивства Хашоггі Саудівська Аравія направила в Туреччину групу з 11 фахівців, серед яких були хімік і токсиколог, які повинні були "замести сліди" злочину.

Після декількох тижнів заперечень і під потужним тиском країн Заходу, влада Саудівської Аравії все ж визнала, що журналіст загинув в їх консульстві. Прокурор королівства заявив, що було встановлено та затримано 18 підозрюваних у вбивстві Хашоггі, для п'ятьох з них правоохоронці будуть вимагати смертної кари.

Відео США запровадили санкції проти громадян Саудівської Аравії, причетних до загибелі Джамаля Хашоґджі

Водночас Саудівська Аравії влада обіцяє відтяти голови п’ятьом посадовцям, які розправилися з опозиційним автором. Прокуратура королівства заявила, що загалом у справі заарештована 21 особа. За версією Ер-Ріяда, 2-го жовтня, коли Хашоґджі пішов до консульства своєї країни в Стамбулі, у дипустанові дисиденту ввели смертельну ін’єкцію, після чого тіло розчленували і вивезли.

США запровадили санкції проти громадян Саудівської Аравії, причетних до загибелі Джамаля Хашоґджі

Залиште свій коментар

Вибір редакції