Інтерпол відмовився від розшуку колишнього президента Киргизстану

Обгрунтовуючи своє рішення, генсек Інтерполу послався на чинну Конституцію установи, яка забороняє будь-яке втручання у політику.

 Інтерпол відмовився брати участь у розшуку колишнього президента Киргизстану Курманбека Бакієва.

Обгрунтовуючи своє рішення, генеральний секретаріат Міжнародної організації кримінальної поліції послався на чинну Конституцію Інтерполу, згідно з якою "організації категорично забороняється здійснювати будь-яке втручання або діяльність політичного, військового, релігійного чи расового характера".

Як відомо, нова киргизька влада попросила Інтерпол посприяти у затриманні Бакієва ще в травні 2010 року. Колишній президент країни звинувачується в економічних злочинах і в причетності до масових вбивств під час вуличних заворушень у Бішкеку 6-7 квітня.

Сам Бакієв оголосив про відставку і залишив країну у середині квітня 2010 року.

Уряд Киргизстану також сподівалося, що Інтерпол візьме участь у розшуку деяких родичів (старшого сина Марата і брата Жаниша) і соратників екс-президента. Проте Міжнародна організація кримінальної поліції відмовилася займатися і пошуком цих людей.

На початку травня 2010 року в розшук через Інтерпол був оголошений лише молодший син Бакієва, Максим. Він розшукується за звинуваченням у шахрайстві.

Читайте також:

У Бішкеку почали судити брата екс-президента Киргизстану

У Киргизстані потужний вибух зірвав процес над екс-президентом Бакієвим

Бакієва звинуватили у причетності до масового розстрілу 8-річної давності

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: