Інтерпол визнав своє безсилля перед Березовським і Закаєвим

Представники Інтерполу визнали, що не в силах задовольнити запит Росії щодо передачі Бориса Березовського і Ахмеда Закаєва.

Інтерпол не в силах задовольнити запит Росії про видачу оголошених в міжнародний розшук Бориса Березовського і Ахмеда Закаєва. Це фактично визнав генеральний секретар Інтерполу Рональд Нобл.

Нобл, зокрема, заявив: "У країни, де проживає розшукуваний міжнародним співтовариством злочинець, є право не видавати цієї людини".

"Тим самим країна як би дає знати, що їй немає діла до тих фактів, на підставі яких інша сторона просить провести арешт", - зазначив Нобл.

Інтерпол, дійсно, має в своєму розпорядженні відомості про проживання Березовського і Закаєва на території Великобританії, сказав він, однак "відповідно до діючих законів, у країни, в даному випадку Великобританії, є повне право вислати людину, яка підлягає арешту в іншій державі з країни, судити його, або надати укриття ".

Прізвища, фотографії і персональні дані на Бориса Березовського і Ахмета Закаєва розташовуються на головній сторінці Інтерполу в розділі розшукуваних Росією осіб.

На початку року заступник начальника Національного центрального бюро (НЦБ) Інтерполу при МВС РФ Олексій Абрамов зауважив, що відмовляючи у видачі Росії Березовського і Закаєва, Великобританія дотримується політики "подвійних стандартів", коли "країни за явно надуманих причин не видають переслідуваних за законом осіб та в порушення Європейської конвенції про видачу 1957 року надають їм політичний притулок, громадянство або статус біженця ".

"І тепер, використовуючи прихильність влади, ці громадяни отримують можливість вільного пересування по країні, виїзду за кордон, можуть змінити документи і продовжувати свою злочинну діяльність, в тому числі здійснюючи тиск на свідків та експертів", - зауважив він.

Читайте також:

У Великобританії затримали сина екс-президента Киргизії

У 2003 році ЦРУ планувало повалити Хусейна за допомогою двійника-гея

Березовський виграв суд проти російської телекомпанії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: