Інтерв'ю Шварцмана відлякало інвесторів

Інвестори відмовилися створювати венчурний фонд через скандальне інтерв'ю глави ФПГ "Фінансгрупп" Олега Шварцмана.

Штаб-квартира ЄБРР
Lenta.ru
Штаб-квартира ЄБРР.
Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР), Російська венчурна компанія та ізраїльська "Тамір Фішман" відмовилися створювати венчурний фонд. Це рішення було ухвалене після скандального інтерв'ю глави фінансово-промислової групи (ФПГ) "Фінансгрупп" Олега Шварцмана. Про це повідомляється в прес-релізі ЄБРР.

Венчурний фонд Tamir Fishman Russian Venture Capital Fund створювався з метою інвестування у високі технології в Росії. Мова йде про інтерв'ю Шварцмана газеті "Комерсант", в якому бізнесмен заявив, що його компанія отримала від держави "мандат на рейдерство з використанням силового чинника". Він також відзначив, що реальними власниками ФПГ "Фінансгрупп" є структури, контрольовані членами сімей керівників адміністрації президента РФ Володимира Путіна .

Cам Шварцман вже встиг відреагувати на заяву ЄБРР. У інтерв'ю радіостанції "Ехо Москви" він заявив, що жалкує про ухвалене банком рішення. При цьому він відзначив, що інтерв'ю, опубліковане в газеті, не відображає його слів.

Крім того, Шварцман вважає, що його інтерв'ю піддали літературній правці, правда, він не уточнив, в чому саме вона полягала. Шварцман також заявив, що інтерв'ю газеті складалося з двох частин. Одна була розповіддю про його бізнес, а друга частина інтерв'ю є частиною його особистої бесіди з кореспондентом газети. За словами підприємця, він не припускав, що друга частина бесіди буде опублікована.

Російська венчурна компанія була створена 2006 року як державний фонд фондів. Вона інвестує свої засоби в інноваційний сектор економіки через венчурні фонди. В даний час капітал, що знаходиться під управлінням РВК, складає 15 мільярдів рублів.

Раніше Мінекономрозвитку провело перший конкурс з відбору високотехнологічних проектів, які здійснюватимуться з використанням засобів РВК у травні 2007 року. Переможцями першого конкурсу стали три компанії: "ВТБ - Управління активами", "Біопроцесскепітел" і "Фінанс Траст".

ФПГ "Фінансгрупп" Шварцмана є одним з міноритарних акціонерів управляючої компанії "Фінас Траст", яка повинна отримати бюджетне співфінансування на венчурні інвестиції.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: