Ірак допоможе Туреччині в боротьбі з курдами

Ірак надасть допомогу Туреччині в ліквідації бойовиків Робітничої партії Курдистану.

Ірак надасть допомогу Туреччині в ліквідації бойовиків Робітничої партії Курдистану (РПК), заявив у вівторок після переговорів у Багдаді з міністром закордонних справ Туреччини Алі Бабаджаном голова МЗС Іраку Хошияр Зебарі.

”Я завірив (турецького) міністра у тому, що іракський уряд інтенсивно допомагатиме Туреччині в подоланні цієї загрози. Ми погодилися, що позиція, яку нам слід зайняти, є загальною позицією в боротьбі з тероризмом. Ми не дозволимо будь-якій партії, зокрема РПК, псувати наші двосторонні відносини", - цитує агенція Associated Press заяву Зебарі на спільній прес-конференції з турецьким колегою.

Голова іракського МЗС зауважив, що Багдад "співпрацюватиме з турецьким урядом із метою розв’язання прикордонних проблем і боротьби з тероризмом, з яким має справу Туреччина, шляхом прямого діалогу".

Він повідомив, що найближчим часом до Багдада приїде спеціальна делегація з Туреччини, яка обговорить боротьбу з загрозою РПК.

”Ми спільними зусиллями хочемо досягти розв’язання проблеми, а не створювати нове вогнище боротьби, що становитиме загрозу для Іраку", - сказав Зібарі.

Багдад усвідомлює, що від іракського уряду "потрібні серйозні кроки з урегулювання цілком законних побоювань Туреччини", - додав міністр.

Голова МЗС Туреччини, зі свого боку, заявив, що його країна також вважає за краще "дипломатичне розв’язання" проблеми.

”Політика, дипломатія, культура й економіка можуть стати способами розв’язання цієї проблеми", - сказав Бабаджан.

Він відкинув можливість перемир'я з бойовиками РПК, яку Анкара вважає терористичною організацією. "Припинення вогню може бути тільки тоді, коли йдеться про конфлікт між двома державами, а не про терористичну організацію", - наголосив турецький міністр.

Бабаджан прибув у вівторок до Багдада, щоби переконати іракський уряд вжити негайних заходів для припинення діяльності курдських бойовиків на своїй території. Очікується, що після переговорів із Зебарі він зустрінеться з прем'єр-міністром Іраку Нурі аль-Малікі та іншими представниками керівництва країни.

Минулого тижня парламент Туреччини надав урядові повноваження на проведення військової операції в Північному Іраку проти бойовиків РПК. За даними турецьких військовиків, там зосереджено близько 3,5 тисяч сепаратистів.

У ніч на неділю в прикордонній з Іраком турецькій провінції Хаккярі курдські екстремісти напали на армійський підрозділ. Загинуло 12 військовиків, 16 дістало поранення. Ще вісім турецьких військовиків захопили сепаратисти.

Цю інформацію в понеділок підтвердив генштаб, повідомивши, що внаслідок операції, яка проводиться на кордоні, з застосуванням артилерії й авіації знищено 34 курдських бойовики.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: