Ірак перегляне контракти

Контракти нафтових компаній укладені з режимом Саддама Хусейна і владою Курдистану будуть переглянуті.

Ірак перегляне контракти щодо нафтових компаній
Міністр нафти Іраку Хусейн аш-Шахрастані. (Фото: i-r-p.ru)
Контракти нафтових компаній укладені з режимом Саддама Хусейна і владою Курдистану будуть переглянуті відповідно до нового законодавства Іраку, повідомив в середу міністр нафти Іраку Хусейн аш-Шахрастані.

"Підготовлений новий закон про нафту свідчить, що будь-який контракт, укладений з колишнім режимом і з владою Курдської автономії, повинен бути переглянутий і приведений у відповідність з новим законом", - сказав міністр нафти в інтерв'ю після прибуття в Москву.

За словами міністра, контракти повинні відповідати ряду умов. Це перш за все визнавати суверенітет Іраку і його права на володіння надрами. "Іракському народу (згідно із законом) належать права на всі нафтові родовища", - відзначив аш-Шахрастані.

"Це також охорона навколишнього середовища, підготовка іракських національних кадрів для роботи в нафтогазовій галузі. Якщо всі ці умови будуть дотримані, то раніше укладені контракти виконуватимуться", - відзначив міністр.

За його словами, робота над новим законом про нафту продовжиться у вересні, після закінчення парламентських канікул. "Кожна країна в світі прагне розвивати зв'язки з Іраком в нафтогазовій сфері, російські компанії теж виявляють зацікавленість до розробки іракських родовищ. Ми ведемо діалог зі всіма зацікавленими компаніями", - заявив аш-Шахрастані.

Ірак перегляне контракти щодо нафтових компаній
Іракському народу (згідно із законом) належать права на всі нафтові родовища.
За розвіданими запасами нафти - 112 мільярдів баррелів - Ірак займає друге місце в світі після Саудівської Аравії. Нерозвідані запаси можуть складати, за деякими оцінками, 200 мільярдів баррелів.

Міністр відмітив: "Ірак не розподіляє квоти між країнами. Закон визначить умови для вільної прозорої конкуренції". "Будь-яка кваліфікована світова компанія зможе брати участь в освоєнні нафтових багатств, якщо запропонує кращі умов", - відзначив міністр нафти.

"Преференцій не буде жодній країні, жодній фірмі. Російський "ЛУКОЙЛ" конкуруватиме на рівних з іншими фірмами відповідно до нового закону про нафту", - сказав аш-Шахрастані. Як відзначив міністр, "ЛУКОЙЛ" раніше багато працював в регіоні і володіє власними даними геологічної розвідки.

Аш-Шахрастані відзначив, що якщо "ЛУКОЙЛ" представить вигідніші в порівнянні з конкурентами пропозиції, то він отримає контракти. "ЛУКОЙЛ" раніше отримав контракт на розробку на умовах СРП родовища "Західна Курна-2" терміном до 2020 року. Доведені запаси родовища складають близько 6 мільярдів баррелів нафти. Капітальні вкладення в його розробку оцінюються в 4 мільярди доларів.

Під час правління Саддама Хусейна реалізувати російським компаніям нафтові проекти в Іраку заважав діючий режим санкцій відносно Іраку після війни в Персидській затоці. В кінці 2002 року, незадовго до падіння режиму Саддама, іракська сторона заявила, що угода щодо "Західної Курни-2" розірвана через невиконання його умов, "ЛУКОЙЛ" продовжує вважати контракт таким, що діє. "ЛУКОЙЛ" раніше заявляв про намір провести переговори з новим керівництвом Іраку щодо цього проекту.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: