Ірак пропонує Туреччині спільні дії

Ірак запропонував Туреччині розмістити спільні військові сили на кордоні двох держав для боротьби з курдськими бойовиками.

Ірак запропонував Туреччині низку практичних заходів для вирішення кризи на кордоні двох країн, зокрема розміщення там багатонаціональних сил.

Про це йдеться в офіційній заяві за підсумками візиту високопоставленої іракської делегації до Анкари. 

"Іракська делегація під керівництвом міністра оборони Абделькадера аль-Обейді запропонувала низку практичних заходів, зокрема здійснення багатонаціональними силами постійного моніторингу й розвідки ситуації на спільному кордоні", - зазначається в документі. 

Іракська делегація також виступила за створення спільної комісії, яка здійснювала би координацію бойових операцій і роботи з відновлення та оснащення іракських прикордонних варт на кордоні з Туреччиною. Це, на думку Багдада, повинне зупинити бойовиків Робітничої партії Курдистану (РПК), які проводять напади на території сусідньої Туреччини. 

Крім того, на зустрічі в Анкарі обговорювалася активізація роботи трьохсторонньої комісії за участі США, Туреччини й Іраку, до завдань якої входить контроль за діяльністю РПК і позбавлення її фінансового підживлення. 

Високопоставлена делегація з Іраку, в яку входив також державний міністр національної безпеки Ширван аль-Ваїлі, в минулі четвер і п'ятницю провела переговори в Туреччині, мета яких - запобігти турецькому вторгненню до Північного Іраку. 

Проте Туреччина відкинула пропозиції Іраку з врегулювання кризи. Зовнішньополітичне відомство Туреччини розповсюдило напередодні заяву, у якій говориться, що пропозиція іракської сторони "спрямована на тривалу перспективу, проте зараз дуже важливий чинник часу". 

У документі наголошується, що Туреччина чекає від Іраку швидких і рішучих кроків для протидії бойовикам РПК. 

Ірак, у свою чергу, заявляє, що турецька сторона не дала конкретних відповідей на пропозиції Багдада, а також не висунула своїх вимог. Проте, в Іраку вважають переговори "позитивними" і відзначають, що "двері для діалогу залишаються відкритими". 

Проте, за інформацією арабських ЗМІ, Туреччина продовжує стягувати війська до іракського кордону. 

Раніше повідомлялося, що Туреччина спрямувала близько 100 тисяч солдатів до кордону для початку можливої операції з нейтралізації курдських бойовиків, що переховуються у важкопрохідній гірській місцевості на території Іраку.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: