Ірак просить підтримки

Ірак потребує підтримки, щоб впоратися з екологічними наслідками озброєних конфліктів на своїй території.

Ірак просить допомоги
Мінімум 350 об'єктів на території Іраку виявилися забрудненими в результаті бомбардувань. (Фото: ncprf.org)
Ірак потребує підтримки арабських країн і міжнародного співтовариства, щоб впоратися з екологічними наслідками озброєних конфліктів на своїй території, повідомила міністр у справах навколишнього середовища Іраку Нармін Усман на міністерській зустрічі Ліги арабських держав з проблем екології в Каїрі.

За її словами, Іраку, перш за все, необхідна технічна підтримка. "Наше міністерство молоде, ми потребуємо міжнародної підтримки, зокрема, в лабораторіях для вимірювання рівня забруднення повітря і води", - уточнила Усман. За даними міністра, "як мінімум, 350 об'єктів на території Іраку виявилися забрудненими в результаті бомбардувань".

Вона повідомила, що мова йде як про наслідки руйнування ряду підприємств хімічної промисловості, так і про об'єкти, проти яких під час війни в 2003 році ВВС США застосовували снаряди із змістом збідненого урану.

Антиіракські військові кампанії, за даними арабських ЗМІ, на початку 1990-х і 2003 року привели до різкого погіршення екологічної ситуації в країні. Під час воєн були зруйновані і розграбовані десятки заводів, де застосовувалися хімічні речовини, десятки нафтових родовищ опинилися пошкоджені вогнем. У країні до цих пір відчуваються наслідки застосування ВВС США боєприпасів, що містять збіднений уран.

Зокрема, представники іракського Міністерства охорони здоров'я спостерігають зростання випадків захворювання раком і пов'язують це з наслідками бомбардувань. Так, в країні зареєстровано 140 тисяч ракових хворих, і їх число щорічно збільшується на 7-8 тисяч чоловік.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: