Ірак проти вторгнення Туреччини

Турецька армія продовжує завдавати сильного удару по місцях базування курдських бойовиків на кордоні з Іраком.

Турецька армія продовжує завдавати сильного удару по місцях базування курдських бойовиків на кордоні з Іраком. Бомбардування, в якому застосовуються винищувачі-бомбардувальники F-16, гелікоптери вогняної підтримки Cobra і важка артилерія, продовжується понад 30 годин, повідомляє у вівторок з регіону телекомпанія NTV.

За даними телеканалу, масованому обстрілу піддаються гірські хребти Джуді і Габар в провінції Ширнак, де, за даними військових, ховаються близько 150 сепаратистів.

У понеділок в провінції Ширнак в зіткненні з курдськими бойовиками загинули троє турецьких військовослужбовців. Ще один солдат загинув від вибуху на міні в провінції Тунджелі в тому ж регіоні Туреччини.

На кордоні Туреччини з Іраком дислоковано 150-тисячне угрупування військ, яке, як повідомляється, завершило підготовку до транскордонної операції в Північному Іраку проти курдських бойовиків.

У ряді районів на кордоні з Іраком введені "заборонені зони". Армійським підрозділам відданий наказ на відкриття вогню на поразку по особах, які без дозволу входять в ці райони.

Парламент Туреччини в середині жовтня надав уряду повноваження на проведення військової операції в Північному Іраку, де, за даними військових, зосереджено близько 3,5 тисяч бойовиків сепаратистської Робочої партії Курдистану (РПК).

За заявами турецької влади, операція може бути почата у будь-який час. В той же час спостерігачі вважають, що остаточне рішення з питання вторгнення до Іраку Анкара прийме за підсумками візиту Ердоґана до США.

Він проведе 5 листопада переговори у Вашингтоні з президентом Джорджем Бушем. До поїздки Ердоґана до Вашингтона 2-3 листопада Анкару відвідає держсекретар США Кондоліза Райс.

Глава курдської автономії на півночі Іраку Масуд Барзані закликав Туреччину вирішити курдське питання мирними засобами, не удаючись до вторгнення в регіон.

"Давайте разом співпрацювати з метою мирного врегулювання курдської проблеми. При її вирішенні РПК сама припинить існування", - сказав Барзані в інтерв'ю газеті "Міллієт", яке опубліковане у вівторок.

Він висловив незадоволеність тим, що Туреччина відмовляється вступати з ним в діалог, і вибрала як "об'єкт нападок". 

"У турецькій громадській думці є ті, хто намагається змінити напрям вирішення проблеми", - нарікає Барзані, підкресливши, що він є "другом, а не ворогом Туреччини".

У інтерв'ю британській газеті "Таймс" Барзані напередодні заявив, що вважатиме вторгнення Туреччини до Північного Іраку як оголошення війни сусідній країні.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: