Ірак став найбільшим імпортером зброї

Країна закупила минулого року озброєння майже на 13 млрд. доларів. Основним продавцем зброї для Іраку залишаються США.

У 2008 році рейтинг країн-імпортерів озброєння і військової техніки по кількості укладених контрактів вперше очолив Ірак.

Минулого року країна купила військової продукції на 12,97 млрд. доларів. Це 12,83% від загальносвітових показників. У 2004-2008 роках Ірак імпортував зброю на 19,176 млрд. доларів, зайнявши 5 місце в світі.

На сьогоднішній день найбільші американські оборонні корпорації фактично монополізували ринок Іраку, оскільки закупівля озброєння для силових структур цієї країни здійснюється повністю під контролем США. Білий дім також вирішує, допускати чи ні на іракський ринок компанії з третіх країн. При цьому увага приділяється діям країни-продавця в операції коаліційних сил на території Іраку.

Частка ринку, яку виділяють для неамериканських виробників, залишається мінімальною. З 12,97 млрд. доларів, які в 2008 році Багдад витратив на оборонну продукцію, союзникам США дісталося лише 20 млн. При цьому доля Іраку в загальному балансі портфеля замовлень США на постачання військовій продукції склала майже 22%, що зробило цю країну одним з найбільш значущих партнерів Вашингтона у сфері військово-стратегічної співпраці.

У колишні роки найбільшими споживачами озброєння зарубіжного виробництва вважалися Китай та Індія. За період з 2003 по 2007 рік на Китай припадало близько 12% імпортованої зброї, на Індію - приблизно 8%. У 2006-2007 роках основними покупцями американського озброєння були Пакистан, Саудівська Аравія, Ірак, ОАЕ, Кувейт, Єгипет, Колумбія, Йорданія, Бахрейн, Оман, Марокко, Йемен і Туніс. Для порівняння, за ці роки вони придбали в США продукції на 16,2 млрд. доларів.

Як повідомлялося,президент США Барак Обама зазначив, що бойові операції Сполучених Штатів в Іраку будуть офіційно завершені до 31 серпня 2010 року. Як відомо, військова операція США за участю військ Великобританії в Іраку почалася в березні 2003 року.

Читайте також:

Китай став найбільшим кредитором США

В Іраку готові до виходу американських військ з країни

США вдвічі збільшують військовий контингент у Афганістані

Обама виводить війська з Іраку

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: