Ірак виганяє курдських бойовиків

Ірак заявляє про те, що курдські сепаратисти мають якнайшвидше залишити територію країни.

Міністр закордонних справ Іраку Хошияр Зебарі 18 жовтня заявив, що сепаратисти з Курдської робітничої партії повинні якнайшвидше залишити країну.

За словами Зебарі, уряд Іраку стурбований тим фактом, що парламент Туреччини схвалив законопроект, який дозволяє турецькій армії протягом року провести військову операцію проти курдських бойовиків у північному Іраку. В той же час він відзначив, що найближчим часом не чекає з боку Туреччини масштабних військових дій.

Рішення турецького парламенту викликало масові демонстрації протесту серед мирного населення Курдистана. Мешканці великих міст у північних районах Іраку, переважно молодь, вийшли на вулиці з плакатами, що закликають Туреччину до вирішення конфлікту шляхом мирних переговорів.

У прикордонних з Іраком районах Туреччини проживає в основному курдське населення, на яке сильно впливають сепаратисти з Курдської робітничої партії. Чисельність бойовиків, за деякими даними, складає 3500 людей. 

В ході нещодавньої ескалації бойових дій у турецькому Курдистані ними були вбиті 13 турецьких солдатів. Усього за літо від рук бойовиків загинуло близько 100 людей.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: