Ірак виходить з політичної кризи

Угода між основними політичними силами Іраку про виведення країни з тривалої політичної кризи майже готова.

Угода між основними політичними силами Іраку про створення "Фронту примирених" - нового політичного об'єднання, покликаного вивести Ірак з тривалої політичної кризи, майже готова, заявив президент Іраку Джаляль Талабані, слова якого у суботу наводить загальноарабська газета "Аш-Шарк аль-Аусат".

Джаляль Талабані
Президент Іраку Джаляль Талабані (Фото: i-r-p.ru)
"Переговори в Багдаді продовжуються. В даний час допрацьовуються останні деталі угоди", - заявив Талабані під час сумісної прес-конференції з лідером Іракського Курдистану Масудом Барзані в місті Дукан (провінція ас-Сулейманія).

В даний час згоду брати участь в новому політичному об'єднанні крім курдів виразили шиїтська партія "Дава", яку очолює прем'єр-міністр Нурі аль-Маліки, партія Національний союз Курдистану, лідером якої є президент Талабані, Демократична партія Курдистану, якою керує глава Іракського Курдистану Масуд Барзані і Вища ісламська рада Іраку.

Продовжуються переговори про вступ до блоку сунітської Ісламської партії Іраку, яку очолює віце-президент Іраку Тарік аль-Хашимі.

Планується, що створення нового політичного блоку сприятиме подоланню політичної кризи, яка паралізувала роботу державних органів Іраку минулого місяця. Зокрема передбачається, що на базі "Фронту примирених" буде створено новий уряд і розроблені поправки до конституції.

Переговори по виведенню Іраку з політичної кризи з участю основних політичних сил країни почалися у п'ятницю в Багдаді. Раніше передбачалося, що в них візьмуть участь президент Іраку Талабані, прем'єр-міністр Нурі аль-Маліки, віце-президент Тарік аль-Хашимі, глава Іракського Курдистану Масуд аль-Барзані і представник Вищої ісламської ради - шиїт Аділь Абдель Махді.

Проте Талабані, що знаходиться в Іракському Курдистані і глава регіону Барзані не поїхали до Багдада. На двосторонніх переговорах лідери домовилися про злиття своїх партій і виразили повну підтримку створенню Фронту примирених.

В останні місяці робота державних органів Іраку була паралізована політичною кризою.

Масуд Барзані
Лідер Іракського Курдистану Масуд Барзані (Фото: kdp-ankara.org.tr)
Партія Іракський фронт порятунку (ІФП), яка володіє найбільшою фракцією мусульман-сунітів в іракському парламенті, в червні вивела своїх міністрів з складу уряду, а потім оголосила про бойкот роботи парламенту. Члени ІФП вимагали звільнення з-під арешту міністра культури Іраку, члена ІФП Асада аль-Хашимі і відновлення на посаді спікера парламенту Махмуда аль-Машхадані, також суніта.

Рух лідера шиїтів Муктади ас-Садра також відкликав своїх прихильників зі складу уряду, після того, як уряд відмовився скласти графік виведення американських військ з Іраку.

У червні фракція течії ас-Садра припинила відвідувати засідання парламенту, вимагаючи від уряду відновлення святинь шиїтів в місті Самаррі, зруйнованих в результаті терактів.

Після тривалих переговорів обидві фракції повернулися до парламенту минулого тижня в обмін на часткове задоволення їх вимог. Проте переговори про повернення в уряд міністрів від цих фракцій поки не увінчалися успіхом.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: