Ірак звинуватив США в порушенні угоди безпеки

На думку прем'єра Іраку, американські військові провели на території країни операцію без попередження, що суперечить підписаним домовленостям.

Прем'єр-міністр Іраку Нурі аль-Малікі виступив з різкою критикою на адресу командування США у зв'язку з проведенням американцями 26 квітня спецоперації на сході країни. На думку прем'єра, ця операція, в ході якої була вбита жінка, порушила умови угоди зі США про безпеку.

Під час операції, проведеної в шиїтському місті ель-Кут, американські військові затримали шістьох підозрюваних у зв'язках з лідером повстанців Муктадою аль-Садром. Незабаром після арешту у справу втрутилася іракська влада, і шістьох затриманих відпустили.

За словами аль-Малікі, військові США не погоджували майбутню операцію з іракською стороною, як того вимагають умови згаданої ним угоди. Назвавши дії американських військових злочином, прем'єр зажадав від командування США знайти винних і видати їх для суду на території Іраку.

Тим часом американська сторона категорично заперечує той факт, що не попередила місцеву владу про майбутню акцію. Більше того, Міністерством оборони Іраку вже виявлені й арештовані двоє командирів, які, за даними міноборони, видали американцям санкцію на проведення операції.

Звинувачення з боку прем'єра Іраку в порушенні угоди стали першим серйозним конфліктом між Багдадом і Вашингтоном з моменту підписання документа.

Угода про безпеку зі США, що дає американським військам право на перебування в Іраку до 2011 року, була схвалена іракським парламентом 27 листопаду 2008 року і набула чинності з 1 січня 2009 року.

Серед умов договору є пункт, згідно якому американські військові зобов'язані погоджувати з іракською стороною будь-які спецоперації. Також угода дозволяє судити американських військовослужбовців в іракських судах, але тільки в тому випадку, якщо скоєні ними злочини були скоєні у вільний від служби час.

Читайте також:

Обама не ризикнув визнати масове винищення вірмен геноцидом

Після вторгнення США в Іраку загинули 110 тисяч людей

Російські націоналісти можуть спровокувати війну в Криму

ФСБ: операція НАТО в Афганістані сприяла відродженню "Аль-Каїди"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: