Іракські провінції не пускають біженців

Іракські біженці знаходяться у безвихідному становищі, оскільки все більше провінцій країни відмовляються пускати їх до себе.

біженці
З початку американського вторгнення 2,2 мільйона іракців були вимушені покинути місця свого помешкання і стали біженцями у власній країні. (Фото: icrc.org)
Організація об'єднаних націй стверджує, що іракські біженці знаходяться у безвихідному становищі, оскільки все більше провінцій країни відмовляються пускати їх до себе.

За словами представника комісії ООН у справах біженців в Іраку Ендрю Харпера, губернатори 11 з 18 провінцій країни обмежують в'їзд біженців за відсутністю необхідних ресурсів для того, щоб приймати їх.

Харпер попереджає, що оскільки скорочення потоку біженців в майбутньому не передбачається, Ірак стає "скороваркою", тиск в якій росте.

"Можливостей знайти безпеку і їжу для іракців, що втікають, все менше і менше, так що туди, куди вони можуть податися, стає все більше людей і ситуація накаляється", - говорить представник ООН.

За даними організації, з початку американського вторгнення в 2003 році 2,2 мільйона іракців були вимушені покинути місця свого помешкання і стали біженцями у власній країні.

Крім того, ще 2,2 мільйона осіб втекли в сусідні країни Йорданію і Сирію.

Ці 4,4 мільйона біженців, за словами Харпера, найскладніше завдання, яке зараз стоїть перед комісією ООН у справах біженців, а також перед міжнародним співтовариством.

Представник ООН додав, що кількість біженців збільшується в середньому на 100 тисяч людей щомісяця. В той же час, сусідні з Іраком країни також починають закривати свої кордони перед біженцями, оскільки їх можливості також вже майже вичерпалися.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: