Іракським повстанцям вдалося взламати безпілотники США

Повстанці використовували для відеоперехоплення незахищені канали зв'язку з БПЛА.

Іракські повстанці, використовуючи готове програмне забезпечення, яке купили через інтернет, зуміли перехопити відеосигнали американських безпілотних літальних апаратів. Завдяки одержаній інформації за рахунок відеоперехоплення повстанці могли отримувати важливу інформацію про операції Армії США і дані розвідки.

Повстанці використовували для відеоперехоплення незахищені канали зв'язку з БПЛА. При цьому вони використовували програмне забезпечення, таке як, наприклад, SkyGrabber, яке можна купити через інтернет всього за 25,95 долара.

SkyGrabber, згідно з описом російської компанії-виробника SkySoftware, "приймає і обробляє трафік, що передається з супутника, витягує з нього файли і зберігає їх на ваш жорсткий диск у відповідності з налаштованими фільтрами".

За даними американських військових, повстанцям не вдалося одержати контроль ні над одним з безпілотників, щоб втручатися в їх польоти. Тим не менше, відеоперехоплення нівелює всі переваги БПЛА, такі як, наприклад, несподіванка або невидимість, за рахунок того, що повстанці отримують відомості про те, які саме об'єкти знаходяться зараз під наглядом Армії США.

Вперше американські військові в Іраку зіткнулися з відеоперехоплення в 2008 році, коли був узятий в полон повстанець, на ноутбуці якого зберігалися зображення, отримані з американських безпілотників. Влітку 2009 року також були виявлені комп'ютери з декількома годинами відеозаписів з БПЛА.

Канал передачі даних з БПЛА в наземний центр управління є слабким місцем безпілотників. Вперше про цю вразливості безпілотників стало відомо в 1990-х роках під час військової операції в Боснії. Пентагон був про це попереджений, однак прийняв рішення нічого не робити, оскільки вважав, що місцеве опір "ніколи не дізнається, як цю уразливість використати".

Армія США і розвідка вели спільну роботу зі створення алгоритму шифрування всіх сигналів, що посилаються і передаються з безпілотників. Тим не менше, існували сумніви, що цей захід дозволить уникнути відеоперехоплення в майбутньому. У липні поточного року було прийнято рішення відмовитися від шифрування каналів зв'язку, оскільки цей захід потребують встановлення додаткового обладнання на БПЛА, які і без того можуть взяти на борт досить обмежене корисне навантаження.

Нагадаємо, ВПС США зробили ставку на БПЛА. Згідно з деякими прогнозами, в 2010 році частка безпілотників в загальній масі літальних апаратів на озброєнні США досягне 36 відсотків. За даними компанії General Atomics, ВПС США куплять у найближчі кілька років 375 безпілотників MQ-9 Reaper, вартість кожного з яких може досягати 12 мільйонів доларів.

Читайте також:

У столиці Іраку підірвали три замінованих автомобілі

Британська розвідка: мирному вирішенню конфлікту в Іраку завадила Росія

Обама: застосування військових методів для досягнення миру є неминучим

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: