Іраку загрожує безлад через невизначеність результатів виборів

Блок "Держава закону" отримав 91 парламентське місце, а його найближчий переслідувач, блок "Аль-Іракія" екс-прем'єра Айяда Аляві - 90.

Результати парламентських виборів в Іраку свідчать про те, що лідируючі політичні блоки прийшли до фінішу практично з рівним результатом.

Як повідомляє джерело у Вищій Незалежній виборчій комісії, очолюваний чинний прем'єр-міністром Нурі аль-Малікі блок "Держава закону" отримав після підрахунку всіх голосів 91 парламентське місце, а його найближчий переслідувач, світський блок "Аль-Іракія" екс-прем'єра Айяда Аляві - 90.

На третьому місці йде Іракський національний альянс, що об'єднує провідні шиїтські релігійні партії. Він завоював 67 з 325 місць у майбутньому парламенті. Блок Курдистан, що складається з двох провідних курдських партій - Патріотичного союзу Курдистану та Демократичної партії Курдистану - має 43 місця.

Усього в майбутній парламент увійшли представники дев'яти блоків з 298, які брали участь у виборах.

Повні результати виборів Виборчком повинен оголосити пізніше в п'ятницю. Остаточні підсумки голосування, що відбулося 7 березня, стануть відомими через кілька днів, після розгляду апеляцій.

На думку спостерігачів, відсутність явного переможця віщує гострі політичні суперечки між суперниками і не відкидає нового спалаху насильства в країні. В очікуванні оголошення результатів виборів у Багдаді і низці провінцій Іраку прийнято підвищені заходи безпеки. У місто стягнуті додаткові війська.

Нагадаємо, раніше партія прем'єр-міністра Іраку засумнівалася в точності роботи комп'ютерного підрахунку. Однак іракська виборча комісія відмовилася провести перерахунок бюлетенів вручну.

Читайте також:

Прем'єр-міністр Іраку закликає до перерахунку голосів на виборах

В Іраку оголошено попередні результати виборів: явного лідера немає

Віце-президент Іраку зажадав передачі посади президента сунітам

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: