Іран активізував збагачення урану і почав створювати ядерну бомбу

У секретній доповіді МАГАТЕ наголошується, що з травня виробництво низькозбагаченого урану в Ірані зросло на 15% і досягло 2,8 тонн, що на думку агентства може наблизити країну до створення ядерної бомби.

Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) у секретній доповіді висловило стурбованість збільшенням активності Ірану в сфері збагачення урану, що може наблизити його до отримання начинки для ядерної боєголовки. У документі говориться, що з травня виробництво низькозбагаченого урану в цій країні зросло на 15% і досягло 2,8 тонн.

Крім того, МАГАТЕ незадоволене тим, що Тегеран регулярно "заперечує вибір" інспекторів, що направляються агентством для спостереження за його ядерною діяльністю. Так, зокрема, було в червні, коли керівництво країни заборонило в'їзд двом із них.

У доповіді особливо підкреслюється, що Іран веде себе подібним чином, незважаючи на чергову резолюцію Ради Безпеки ООН, яка посилила міжнародні санкції проти цієї країни.

У зв'язку з ядерною діяльністю Ірану особливо сильні побоювання Ізраїлю. Ще в травні начальник аналітичного відділу військової розвідки Ізраїлю бригадний генерал Йоссі Бейдіц висловив думку, що Іран вже подолав усі технологічні перешкоди для створення атомної зброї, і тепер перехід у статус ядерної держави залежить лише від політичного рішення його влади.

В совю чергу західні ЗМІ писали, що Ізраїль розчарувався в стратегії США, які, на його думку, вже в принципі готові змиритися з ядерним Іраном, і розглядає можливість одностороннього удару по цій країні.

Однак у серпні в адміністрації Білого дому заявили, що, згідно з розвідданими матеріалами, Тегерану знадобиться ще як мінімум рік, щоб перетворити низькозбагачений уран в небезпечну зброярну сировину.

Саме керівництво Ірану, зокрема президент Махмуд Ахмаді Нежад, неодноразово підкреслював, що ядерне паливо країні необхідно для дослідницького реактора. Розробки в цьому секторі Тегеран почав у липні.

Нагадаємо, 31 серпня голова нового центру з дослідження термоядерної енергії Асхар Седікзаде заявив, що Іран має намір побудувати свій перший експериментальний термоядерний реактор до 2020 року. Він відзначив, що центр планує прийняти на роботу 100 спеціалістів у цій області для проведення досліджень в рамках національного проекту.

Нагадаємо також, що за 10 днів до цього, 21 серпня, розпочався довгоочікуваний Іраном фізичний пуск АЕС в Бушері, який будується за допомогою Росії.

Передбачається, що у вересні розпочнеться завантаження ядерного палива в реактор станції, а до кінця року відбудеться енергетичний пуск - АЕС буде підключена до енергосистеми країни і видасть перший струм.

Читайте також:

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: