Іран атакований складним комп'ютерним вірусом: під загрозою атомна станція

Експерти припускають, що вірус міг бути націлений на АЕС у Бушері, завантаження палива на яку почали в серпні цього року, або на завод зі збагачення урану в Натанзі.

Один з найскладніших комп'ютерних вірусів, які коли-небудь існували, був націлений на підрив об'єктів цивільної інфраструктури в Ірані. Шкідлива програма виявилася настільки складною, що за її розробкою повинна була стояти міць цілої держави, стверджують експерти.

Вірус Stuxnet націлений на об'єкти не віртуального, а реального світу, такі як електростанції, водопровідні станції та промислові об'єкти. Вперше вірус був виявлений у червні білоруською фірмою, з тих пір його ретельно досліджують. Але, можливо, циркулює він ще з 2009 року. За даними британської газети The Daily Mail, він вразив вже близько 45 тисяч мереж різних країнах світу.

"Оскільки випадків зараження цим вірусом в Ірані набагато більше, ніж де-небудь у світі, вірус був спрямований саме проти Ірану, і в Ірані є щось, що представляє дуже великий інтерес для того, хто його написав", - стверджує Лайам О'Мурчу з фірми Symantec. На Іран прийшлося близько 60% заражень. Багато заражень відзначено також в Індії та Індонезії.

Висловлюються припущення, що вірус міг бути націлений на АЕС у Бушері, завантаження палива на яку почали в серпні цього року, або на завод зі збагачення урану в Натанзі, де ввели в дію другий каскад центрифуг, що дозволяє більш ефективно збагачувати уран. Але О'Мурчу і інші експерти вважають, що поки не зібрано достатньо доказів, щоб робити висновки як про мету розповсюдження вірусу, так і про його творця.

Це не перший випадок виявлення комп'ютерного вірусу, покликаного вразити об'єкти промислової інфраструктури. У 2009 році влада США визнала, що виявили вірус, який міг вимкнути енергетичні об'єкти країни. Крім того, була організована вірусна атака на військові об'єкти однієї з країн НАТО через USB, але чи стала вона успішною, експерти не знають.

Читайте також:

Делегація США залишила зал під час виступу президента Ірану

Іран активізував збагачення урану і почав створювати ядерну бомбу

Іран продовжує збагачувати уран, ігноруючи ООН

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: