Іран домовився із Зімбабве про видобуток уранової руди

Світова спільнота впевнена, що влада Зімбабве порушила режим санкцій ООН щодо Ірану.

Іран уклав з Зімбабве секретну угоду про розробку родовищ уранової руди.

За даними ЗМІ, угода була підписана в березні 2010 року під час візиту до Тегерана найближчого помічника президента Зімбабве Роберта Мугабе.

Іран отримав ексклюзивне право на розробку уранових родовищ в обмін на поставки нафти уряду Зімбабве.

За деякими даними, іранські геологи вже рік готують техніко-економічне обґрунтування, і видобуток урану почнеться, як тільки вони закінчать дослідження.

Джерело в іранському посольстві в Хараре підтвердило, що угода про розробку родовищ готувалося кілька років. Іран буде добувати в Зімбабве не тільки уран, але й інші метали.

Тим часом подібна угода з боку Зімбабве стане порушенням режиму санкцій, накладених на Іран Радбезом ООН в грудні 2006 року. Згідно з резолюцією 1737, всім державам слід вжити необхідних заходів для запобігання прямої або непрямої поставки, продажу або передачі Ірану всіх предметів, матеріалів, устаткування, товарів і технологій, які могли б сприяти діяльності, пов'язаній із виготовленням ядерної зброї.

Уран був виявлений в Зімбабве приблизно за 250 кілометрів на північ від столиці Хараре в 1980-і роки, проте тоді розробка родовищ виявилася не вигідною через низькі ціни на метал. За деякими оцінками, обсяг родовищ становить майже 450 тисяч тонн уранової руди, з якої можна отримати до 20 тисяч тонн урану. Цікавилися зімбабвійським запасами урану раніше Росія, Австралія, ПАР і Намібія.

Нагадаємо, світова спільнота підозрює Іран у спробі створити ядерну зброю, однак Тегеран наполягає, що розробляє винятково мирну ядерну програму. Фахівці міністерства оборони США підрахували, що до 2015 року Іран зможе сконструювати і випробувати міжконтинентальну балістичну ракету, здатну долетіти до Північної Америки. Тим часом Тегеран заявив, що найближчим часом увійде в "ядерний клуб", і випробував уранові центрифуги третього покоління.

Читайте також:

Візит Ахмадінежада в Зімбабве спричинив політичний скандал

Іран показав свою новітню військову техніку

Іран розпочав масштабні військові навчання у Перській затоці

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: