Іран готовий до переговорів із США

Іран готовий продовжити переговори зі США щодо проблем безпеки в Іраку у разі офіційного прохання про це іракської влади.

Іран готовий продовжити переговори зі США щодо проблем безпеки в Іраку у разі офіційного прохання про це іракської влади. Про це заявив в неділю офіційний представник МЗС Ірану Мохаммад Алі Хоссейні.

"Не дивлячись на те, що ми не бачимо ніяких змін в політиці США в Іраку, Іран готовий надати допомогу іракському народу і уряду", - сказав іранський дипломат. "Якщо іракський уряд офіційно запропонує продовжити переговори з США, ми готові взяти участь в наступному раунді переговорів з американцями", - додав Хоссейні.

Тегеран і Вашингтон цього літа в Багдаді на рівні послів провели три раунди переговорів з проблем безпеки в Іраку. Головним їх підсумком стала домовленість про створення спільного трибічного комітету з врегулювання проблем безпеки в Іраку і зміцнення обороноздатності країни.

Початковий раунд американо-іранських переговорів, який відбувся в іракській столиці 28 травня, став першим прямим контактом офіційних представників США і Ірану після розриву дипломатичних стосунків у 1979 році, коли радикально настроєні прихильники аятолли Рухолли Мусаві Хомейні штурмом узяли посольство США в Тегерані, оголосивши його "гніздом шпигунства і змов проти Ірану". Тоді було захоплено 52 співробітники американського посольства, яких утримували в заручниках 444 дні.

Адміністрація президента США Джорджа Буша звинувачує офіційний Тегеран у підтримці бойовиків шиїтів в Іраку, проте іранська влада ці звинувачення категорично відкидає.

В Ірані вважають, що основною причиною нестабільності в Іраку і насильства, що продовжується там, є присутність в цій країні окупаційних військ на чолі з США. Іранська влада постійно підкреслює, що виступає за мир і стабільність в сусідньому Іраку і заявляє про підтримку легітимного уряду Нурі аль-Малікі.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: