Іран готовий підписати договір по збагаченню урану

МЗС Ірану завірило, що угода по збагаченню урану буде підписана найближчим часом.

Міністр закордонних справ Ірану заявив, що найближчим часом може відбутися укладення угоди з обміну збагаченого урану на паливо для дослідницького реактора в Тегерані.

Виступаючи на конференції з безпеки в Мюнхені, глава МЗС Ірану Манучехр Моттакі сказав, що угода може бути досягнута "в не настільки віддаленому майбутньому".

Ще в жовтні минулого року Іран, агентство ООН з атомної енергії (МАГАТЕ) і шість країн, що ведуть з Тегераном переговори про його ядерну програму - США, Росія, Китай, Британія, Франція і Німеччина домовилися про цю схему.

З боку Заходу реакції на слова представника Ірану поки не надійшло. У той же час Китай, що виступає проти санкцій відносно Тегерана, додав, що переговори вступили в "вирішальну стадію".

"За тих умов, про які ми домовилися до сьогоднішнього дня, я думаю, що ми наближаємося до укладення остаточної угоди, яке буде схвалене всіма сторонами", - сказав Моттакі.
Раніше президент Ірану Махмуд Ахмадінежад виявив згоду з ідеєю відправки урану за кордон в обмін на ядерне паливо.

США, Британія і Франція займають жорстку позицію по відношенню до ядерної програми Ірану і наполягають на введенні нових санкцій у випадку, якщо він відмовиться домовлятися. Китай виступає проти жорстких заходів.

Під час своєї промови у Мюнхені міністр закордонних справ Китаю Ян Цзечі заявив, що найкращим рішенням буде "зосередитися на переговорах і обмін думками".

Росія, також традиційно виступала за продовження переговорів, заявила, що непоступливість Ірану може призвести до небажаних для всіх наслідків.

У Мюнхені глави МЗС Ірану та Росії провели переговори, на яких домовилися про формулу обміну низькозбагаченого урану на збагачений до 20% за кордоном. Проте, як підкреслив Моттакі, залишається узгодити деталі - час обміну, місце і кількість,

Що стосується країни, яка може збагачувати для Ірану паливо, Моттакі не дав конкретної відповіді, але сказав, що один з варіантів - "збагачення під наглядом Міжнародного агентства з атомної енергетики".

Кількість обміну палива залежить від потреб Ірану, сказав міністр. "Обмін може бути здійснений, коли ми оголосимо про те, скільки нам потрібно, і тоді може бути здійснений обмін", - пояснив Моттакі.

Зазначимо, що 3 лютого президент Ірану Махмуд Ахмадінеджад заявив, що Тегеран готовий відправляти низькозбагачений уран за кордон в обмін на ядерне паливо.

"У нас немає жодних труднощів з відправленням нашого збагаченого урану за кордон", - заявив іранський лідер в інтерв'ю державному телебаченню

Читайте також:

США обговорюють нові можливі санкції проти Ірану

США назвали запуск іранської ракети з черепахами провокацією

Іран вирішив відправляти за кордон низькозбагачений уран
 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: