Іран готовий згорнути роботи зі збагачення урану в обмін на паливо

Іран розпочав дозбагачування урану на 20%, але готовий припинити, якщо отримає ядерне паливо з-за кордону. Жодні інші умови процес дозбагачування не зупинять.

Прес-секретар міністерства закордонних справ Ісламської республіки Іран Рамін Мехманпарас сказав 9 лютого, що Тегеран готовий зупинити роботи зі збагачення урану до 20%, якщо отримає ядерне паливо з-за кордону.

Рамін Мехманпараст повідомив, що роботи зі збагачення урану здійснюються під контролем інспекторів Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ). "Якщо інші країни або МАГАТЕ погодяться надати нам паливо, то наш підхід зміниться", - сказав він.

Мехманпараст також заявив, що спроба ввести нові санкції проти Ірану не призведе до жодних позитивних результатів.

8 лютого те ж повідомив глава іранської Організації з атомної енергії Алі Акбар Салех.

Він підкреслив, що Іран зупинить роботи зі збагачення урану, якщо зможе отримувати паливо для тегеранського реактора з-за кордону.

Нагадаємо, Іран офіційно повідомив Міжнародне агентство з атомної енергії  про початок самостійного дозбагачування урану до 20%.

Відповідну ноту до штаб-квартири агентства у Відні передав представник Ісламської Республіки в МАГАТЕ Алі Ашгар Солтані.

За словами іранського дипломата, Тегеран почне дозбагачувати існуючу ядерну сировину з 9 лютого.

Напрацьований раніше уран будуть доводити до рівня збагачення в 20% з тим, щоб його можна було використовувати як паливо на дослідницькому реакторі в Тегерані, який виробляє медичні ізотопи, сказав Солтані.

До теперішнього часу Іран виробляв уран із ступенем збагачення в 3,5%. При цьому збройовий уран має ступінь збагачення від 90%.

Тим часом фахівці-атомники відзначають, що збагачення урану до 20% матиме принципове значення для Ірану, оскільки подальше збагачення до 90% буде вимагати вже набагато менше часу і ресурсів.

Читайте також:

Іран почав дозбагачування урану

Іран вирішив відправляти за кордон низькозбагачений уран

Іран висунув Заходу ядерний ультиматум

Президент Ізраїлю назвав Іран загрозою всьому світу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: