Іран і Росія розширюють військове співробітництво
За словами командувача ВМС Ірану, уперше країни укладають такий меморандум.

Генеральний штаб Збройних сил Ірану і Міністерство оборони Росії підписали меморандум про "взаєморозуміння з метою розширення двосторонніх зв'язків".
Про це заявив командувач ВМС Ірану Хосейн Ханзаде, цитує ТАСС іранське агентство Mehr.
Він розповів, що документ підписали під час його візиту до Росії.
"Це перший меморандум про взаєморозуміння такого роду, і його можна розглядати як поворотний момент у відносинах Тегерана і Москви в сфері оборони", - сказав Ханзаде.
До цього Ханзаде анонсував проведення найближчим часом спільних військово-морських навчань в районі Ормузської протоки.
Раніше новий очільник американського міноборони під час офіційної промови у Пентагоні назвав Росію, Іран та Китай Головними дестабілізаторами США.
Відео Головними дестабілізаторами США є Росія, Китай та Іран - Марк Еспер
Про це новий очільник американського міноборони заявив під час офіційної промови у Пентагоні. 55-річний Марк Еспер склав присягу кілька днів тому.

Нагадаємо, 19 липня Корпус вартових ісламської революції (КВІР) Ірану повідомив, що захопив в Ормузькій протоці британський нафтовий танкер Stena Impero. Іран зробив це "у відповідь" на затримання 4 липня піхотинцями Великої Британії, поліцейськими й митними органами в Гібралтарі танкера Grace 1 під панамським прапором, яким Іран, імовірно, в обхід санкцій Євросоюзу перевозив нафту до нафтопереробного заводу Баніяс у Сирії.
До цього, 20 червня з'явилася інформація про знищення на півдні Ірану американського БПЛА Global Hawk. Своєю чергою, в США заявили, що безпілотник було збито над Ормузькою протокою та він не перебував в повітряному просторі Ірану.
Зазначимо, що це відбулося на тлі інциденту в затоці Омана 13 червня. Тоді атаки зазнали танкер Front Altair норвезької компанії Frontline, а також танкер Kokuka Courageous, яким володіє японська транспортна компанія Kunihana Sangyo. В результаті атаки спалахнули пожежі, а норвезьке судно затонуло. На його борту перебували 23 людини - переважно громадяни Грузії, Росії та Філіппін. Вони, як і близько двох десятків моряків-філіппінців, які перебували на борту японського судна, були врятовані та евакуйовані.
В Японії та Норвегії вже офіційно підтвердили, що танкери належать компаніям цих країн. Уряди Сполучених Штатів та Великої Британії вважають Іран відповідальним за напади на танкери в Оманській затоці. Перед атакою на танкери, за інформацією ЗМІ, іранські військові нібито запустили ракету по американському безпілотнику.