Іран має 100 кг збагаченого урану

Балістичні ракети Ірану можуть досягти території Європи та США до 2015 року - заявив держсекретар США Деніел Фрід.

Балістичні ракети Ірану можуть досягти території Європи та США до 2015 року, з у Вашингтоні заступник держсекретаря США з країн Європи і Євразії Деніел Фрід. 

"За оцінкою розвідувального співтовариства США, Іран може створити ракети дальнього радіусу дії, здатні досягти будь-якої точки Європи і США до 2015 року", - заявив Фрід на слуханнях в американському конгресі.

Іран "уже має в своєму розпорядженні сотні балістичних ракет середнього радіусу дії Шахаб-3 і ракет малого радіусу дії", повідомив американський дипломат.

Фрід нагадав також, що керівництво НАТО схвалило програму під назвою ALTBMD з інтеграції в єдине ціле "існуючі у країн-членів сенсорів і ракет-перехоплювачів" для захисту від балістичних ракет з максимальною дальністю до 3 тисяч кілометрів і що повна оперативна готовність цієї натівської протиракетної системи прогнозується на період між 2015 і 2016 роками.

Іран має в своєму розпорядженні збагачений уран, його загальна маса в сховищах - 100 кілограмів, заявив міністр внутрішніх справ Ірану Мустафа Пурмохаммаді. За оцінкою дипломатів і експертів, для виготовлення однієї ядерної бомби потрібно близько 500 кілограм низькозбагаченого урану.

Західні країни вимагають від Ірану припинити роботи з збагачення урану. Ісламська республіка категорично відмовляється виконати цю вимогу. У з'язку з відмовою Тегерану йти на компроміси, Рада безпеки ООН наклала на країну економічні санкції.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: