Іран має швидко розібратися з ядерною програмою

МАГАТЕ закликає Іран вирішити всі питання стосовно його ядерної програми до кінця цього року.

Генеральний директор МАГАТЕ Мохаммед ель-Барадеї відзначає зростання рівня кооперації цієї організації з Іраном у світлі прояснення всіх аспектів його ядерної діяльності. 

"Прогрес (у з'ясуванні іранської ядерної програми) був досягнутий завдяки підвищеному рівню співпраці з боку Ірану", - заявив він у вступній доповіді на сесії Ради керівників МАГАТЕ.

Проте, ель-Барадеї закликав Тегеран бути "активнішим у справі надання інформації та прискорити темпи цієї кооперації, щоб Агентство могло з'ясувати всі основні питання, що залишаються, до кінця цього року". 

"Що стосується поточної ядерної діяльності Ірану, то ми були в змозі переконатися у відсутності відхилень від заявленого використання ядерних матеріалів", - сказав далі глава МАГАТЕ згідно тексту, який цитує агентство "РИА Новости".

За його словами, в інспекторів Агентства була також можливість на місці ознайомитися з роботою дослідницької ядерної лабораторії в Натанзані. 

Проте, враховуючи ту обставину, що Іран не виконує зараз Додатковий протокол (до угоди про гарантії з МАГАТЕ), наголосив Барадєї, Агентство "не в змозі забезпечити достовірні дані про відсутність (у країні) незаявлених ядерних матеріалів і діяльності".

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: