Іран має все для повного ядерного циклу

Тегеран заявив, що має усе необхідне для того, щоб самостійно збагачувати уран в рамках ядерного паливного циклу.

Іран володіє усіма складовими, які необхідні для повного ядерного паливного циклу.

Про це заявив віце-президента Ірану, глава Організації з атомної енергії країни Алі Акбара Салех.

"Ми (Іран) можемо збагачувати уран, ми можемо переробляти уран, ми можемо створювати стрижні, ми можемо видобувати уран, ми можемо працювати з відходами, і все це свідчить про те, що ми володіємо повним циклом", - сказав Салех.

Він також заявив, що Тегеран сам збагатить уран до необхідних йому 20% для дослідницьких цілей, якщо партнери не будуть готові надати потрібну паливо.

"Ми (Іран) у листі (адресованому МАГАТЕ) підкреслили, що якщо будь-який з партнерів не буде готовий надати паливо, збагачене до 20%, то ми самі з урахуванням існуючої структури центрифуг можемо це зробити. І нам навіть не доведеться змінювати структуру центрифуг. Однак ми не прагнемо до цього, тому що наша мета полягає в промисловому виробництві і накопичення палива для майбутнього ", відзначив Салех.

Нагадаємо, напередодні глава МАГАТЕ Мохаммед Ель-Барадеї заявив, що Агентство не має в своєму розпорядженні "конкретних доказів" того, що Іран розробляє ядерну зброю.

Іранська влада наполягає, що їхня ядерна програма носить виключно мирний характер.

Як повідомлялося, Росія і Франція готові збагачувати іранський уран для використання в мирних цілях. Російське джерело, знайоме з ходом переговорів з даного проекту, повідомило, що Росія може дозбагатити іранський уран (4% збагачення) до рівня 19,75% у рамках проекту МАГАТЕ для виготовлення палива для тегеранського дослідницького реактора.

Читайте також:

МАГАТЕ не знайшло доказів розробки Іраном ядерної зброї

Обама наказав Ірану пустити до себе спостерігачів МАГАТЕ

США пропонують відкласти покарання Ірану до кінця року

Росія та Франція збагачуватимуть уран для Ірану

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: