Іран назвав повідомлення про секретну доповідь МАГАТЕ по ядерній бомбі сфабрикованими

В документі МАГАТЕ офіційно підтверджував, що Іран зробив першу партію збагаченого до 20% урану і висловлював занепокоєння складовою іранської ядерної програми.

Представник Ірану при МАГАТЕ Алі Ашгар Солтані назвав "сфабрикованими" витяги з конфіденційного доповіді МАГАТЕ про можливу розробку іранськими вченими ядерної бомби, що з'явилися напередодні в ЗМІ.

Напередодні світові ЗМІ поширили зміст конфіденційної доповіді, яку глава відомства Юкія Амано розіслав членам Ради керуючих МАГАТЕ за два тижні до чергової сесії цього органу.

За даними ЗМІ, в цьому документі МАГАТЕ офіційно підтверджував, що Іран зробив першу партію збагаченого до 20% урану, і висловлював занепокоєння щодо можливої військової складової іранської ядерної програми.

"Я вже говорив багато разів, що, коли вони показували нам ці документи, на жодному з них не було позначок про збереження конфіденційності або секретності", - заявив Солтані. "Всі ці документи були сфабриковані, є безпідставними і, отже, не мають ніякої сили", - сказав Солтані.

Коментуючи слова, що нібито містяться в доповіді про можливість створення в Ірані ядерного заряду для ракети, Солтані сказав, що "статут та діяльність МАГАТЕ ніяк не пов'язані з ракетами і вибуховими речовинами".

Нагадаємо, минулого року МАГАТЕ запропонувало Ірану угоду. Суть пропозиції полягала в тому, що ядерне паливо повинне було дозбагачуватися до 20% за межами Ірану, причому ця процедура повинна початися тільки після того, як низькозбагачений уран буде переданий представниками організації.

Іран відкинув угоду і 9 лютого цього року почав дозбагачувати уран до 20%. Невдовзі президент країни Махмуд Ахмадінежад заявив, що Іран може збагачувати уран і до 80%, проте країна не буде цього робити, тому що не бачить потреб у такому виді палива.

Експерти, у свою чергу, підкреслюють, що поріг у 80% досить близький до порога, при якому уран придатний для створення атомної бомби.

Читайте також:

Франція спростувала нові пропозиції Ірану по ядерному паливу

Ахмадінежад оголосив Іран ядерною державою

Іран готовий згорнути роботи зі збагачення урану в обмін на паливо

Іран почав дозбагачування урану

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: