Іран назвав резолюцію МАГАТЕ театральною постановкою

Тегеран пригрозив не виконувати зобов'язання перед МАГАТЕ, якщо на нього будуть чинити тиск.

Ядерний завод у Кумі
AFP
Ядерний завод у Кумі
Іран вважає резолюцію МАГАТЕ, яка засуджує таємне будівництво другого в країні заводу зі збагачення урану, театральною постановкою.

Без згоди представників країн Руху неприєднання (РН) резолюція - безрезультатна, заздалегідь узгоджена кампанія західних країн.

Про це заявив офіційний представник МЗС Ірану Рамін Мехманпараст.

Він додав, що метою цієї "постановочної дії" є тиск на Ісламську Республіку.

"Ми (Іран) вважаємо безрезультатними подібні дії (західних країн)", - сказав Мехманпараст.

"В умовах, коли іранська ядерна програма... неодноразово піддавалася чітким перевірок та інспектори МАГАТЕ підтвердили відсутність в ній військової складової, (прийняття) резолюції стало перевіркою для незалежних держав і країн ДН для того, щоб вони ще з більшим завзяттям робили кроки для захисту (своїх законних) прав ", - додав він.

У тому випадку, якщо не будуть дотримуватися основні права Ірану як члена МАГАТЕ і Договору про нерозповсюдження ядерної зброї (ДНЯЗ), Іран "не бачить необхідності виконувати всі зобов'язання перед МАГАТЕ, скільки б не тривало його членство в організації".

Раніше 27 листопада представник Ірану при МАГАТЕ Алі Асгар Солтанійе заявив, що прийнята Радою керуючих МАГАТЕ резолюція також негативно позначиться на переговорах між Тегераном і "шісткою" посередників (РФ, США, КНР, Великобританія, Франція і Німеччина) з врегулювання іранської ядерної проблеми.

Солтанійе попередив, що його країна надалі при взаємодії з агентством буде виконувати тільки юридично оформлені зобов'язання.

Рада керуючих МАГАТЕ схвалила резолюцію, що засуджує іранську ядерну програму. Серед іншого, в резолюції висловлюється "серйозне занепокоєння" з приводу того, що Тегеран продовжує ігнорувати вимоги міжнародного співтовариства.

Це перший випадок з 2006 року, коли МАГАТЕ виносить резолюцію, що критикує Іран. Рада керуючих зажадав, щоб цей проект був негайно заморожено. Сам факт, що Іран вчасно не проінформував МАГАТЕ про будівництво центру в Кумі, "не сприяє створенню атмосфери довіри", наголошується в резолюції.

За ухвалення резолюції проголосували 25 членів ради керуючих, троє висловилися "проти", а шестеро утрималися. За даними ЕФЕ, "проти" голосували Куба, Венесуела та Малайзія. Утрималися Туреччина, Пакистан, Афганістан, Бразилія, ПАР і Єгипет.

Другий іранський завод зі збагачення урану знаходиться в важкодоступній гірській місцевості. Про його існування Іран повідомив МАГАТЕ лише восени цього року, що викликало негативну реакцію з боку Заходу. Пізніше завод відвідали інспектори атомного агентства, а глава МАГАТЕ Мохаммед ель-Барадеї заявив, що перевірка не виявила нічого підозрілого.

Читайте також:

МАГАТЕ закликало Іран відмовитися від експлуатації другого уранового заводу

Іран продемонстрував готовність до відбиття атаки ВПС супротивника

Іран передав в МАГАТЕ свої пропозиції стосовно урану

Іран звинуватив Захід в нездатності вести переговори

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: