Іран не відмовиться від ядерної програми

Іран не відмовиться від досліджень в ядерній сфері навіть у випадку схвалення Радою безпеки ООН нових резолюцій.

"Якщо деякі країни хочуть використовувати РБ ООН і його резолюції, щоб примусити Іран припинити роботу з дослідження атома, їм, зрозуміло, це не вдасться", - сказав секретар Вищої ради національної безпеки Ірану Саїд Джалілі.

Він також підкреслив, що Іран зняв всі заклопотаності Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) відносно його ядерної програми і співпрацював з цією організацією.

В п'ятницю Джалілі провів в Лондоні переговори з верховним представником Євросоюзу з питаннь зовнішньої політики і політики безпеки Хав'єром Соланою.

Солана заявив, що розчарований підсумками переговорів, які обговорюватимуться в ході зустрічі "шестірки" в Парижі в суботу. Іран випробовує сильний міжнародний тиск через свою ядерну програму.

Іран продовжує проводити роботи зі збагачення урану і заявляє, що використовує атом виключно в мирних цілях. Проте США і деякі інші держави побоюються, що метою іранських досліджень в ядерній сфері є створення ядерної зброї, і вимагають припинити роботи.

Прихильники посилення тиску на Тегеран в РБ ООН зобов'язалися не вносити нових санкцій до 30 листопада, щоб дати останню можливість Ірану припинити збагачення урану і підкоритися санкціям РБ ООН. 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: