Іран не вірить у війну зі США

Іран не збирається згортати свої ядерні програми, зокрема, відмовлятися від збагачення урану.

Глава іранського МЗС Манучехр Моттакі вважає, що США не в змозі почати війну проти Ірану.

Міністр пояснив це тим, що війна в Іраку й Афганістані дуже дорого обходиться американським платникам податків.
"США не в змозі нав'язати ще одну війну в регіоні проти платників" податків, - заявив Моттакі, виступаючи в середу на прес-конференції в ООН.

Також іранський дипломат заявив, що його країна не відмовиться від програми збагачення урану, не дивлячись на нові санкції проти Тегерана, які можуть бути введені після 30 листопаду, коли закінчиться відведений "шісткою" термін для припинення цієї програми.
 
"Ми виходимо з логіки, що наша діяльність не несе ніякої загрози, носить мирний характер, і збагачення урану - це один з проявів володіння мирним атомом", - заявив Моттакі на прес-конференції в штаб-квартирі ООН. 

При цьому глава МЗС Ірану завірив, що Тегеран має намір зробити всі свої програми відкритішими для МАГАТЕ, щоб розвіяти побоювання міжнародного співтовариства з приводу їх характеру. 

"Іран має намір відкрито співробітничати з МАГАТЕ. Можливо, для прояснення деяких складних питань, потрібний певний час. Але ми вважаємо, що питання знаходиться у компетенції МАГАТЕ, саме там, де йому й належить бути", - сказав Моттакі.
 
За його словами, нові санкції не зможуть примусити Тегеран згорнути свої ядерні програми, тим паче, що в тексті всіх прийнятих Радою Безпеки ООН документів підтверджене його право на мирний атом.

"Спроби тиску на країну, закриваючи очі на її права, не можуть привести до всеосяжного вирішення проблеми", - сказав глава МЗС Ірану. За його словами, тиск на його країну мотивований релігійною нетерпимістю деяких впливових держав. 

Минулого тижня на міністерській зустрічі "шістки" в Нью-Йорку за участі керівників МЗС Росії, США, Німеччини, Великобританії, Франції та Китаю, була досягнута домовленість відкласти розгляд введення нових санкцій проти Тегерану до 30 листопада. Головною умовою двох колишніх резолюцій була відмова від збагачення урану.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: