Іран офіційно підтвердив арешт американської шпигунки

Жінка намагалася проникнути в країну під виглядом туристки і була арештована в місті Джульфа на північно-заході Ірану.

 Іранська влада офіційно підтвердила арешт громадянки США, яку підозрюють у шпигунстві. Жінка на ім'я Халь Талаян була арештована 5 січня при спробі перетнути кордон країни і поміщена під варту.

Арешт жінки підтвердив заступник начальника прикордонної поліції Ірану Ахмад Гараванд.

За його словами, жінка намагалася проникнути в країну під виглядом туристки і була арештована в місті Джульфа на північно-заході Ірану.

Представники влади США поки ніяк не прокоментували ці дані. Проте, після перших повідомлень про арешт жінки держсекретар США Хілларі Клінтон заявила, що влада США звернулася до швейцарських колег з проханням надати їм будь-яку інформацію про те, що трапилося (Швейцарія представляє інтереси США в Ірані, тому що між цими країнами немає дипломатичних відносин).

Нагадаємо, інформація про затримання громадянки США з'явилася 6 січня. Тоді повідомлялося, що 55-річна жінка була затримана на кордоні Ірану з Вірменією, причому при ній було виявлено шпигунське обладнання. Дата затримання жінки не уточнювалася.

Пізніше, 7 січня, іранський телеканал "Аль-Алам" оприлюднив інформацію, згідно з якою Тала не була затримана. Її нібито відправили назад до Вірменії, після того, як під час перевірки документів з'ясувалося, що у неї немає в'їзної візи в Іран. При цьому в той же день іранське інформагентство "Фарс" повідомило про арешт жінки, уточнивши, що шпигунське обладнання у неї було вмонітровано в зуб.

Тим не менш до сьогоднішнього дня ніякої офіційної інформації про інцидент не було.

Як відомо, Тегеран неодноразово звинувачував західні країни та Ізраїль у втручанні у внутрішні справи країни. Нагадаємо, нещодавно в Ірані було страчено чоловіка, якого раніше визнали винним у співпраці з ізраїльською розвідкою Моссад.

Читайте також:

Грифа запідозрили у співпраці з ізраїльською розвідкою

Між РФ та Іспанією розгорівся шпигунський скандал

Шпигунка Чапман стала політичною соратницею Путіна

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: