Іран оголосив, що зробив 30 кг збагаченого урану до 20%

Іран має у своєму розпорядженні 30 кілограмів збагаченого до 20% урану. У Тегерані підкреслюють, що збагачений до такого рівня уран необхідний для дослідницького реактора.

Глава іранської Організації з атомної енергії Алі Акбар Салехі заявив, що його країна має у своєму розпорядженні 30 кілограмів збагаченого до 20% урану.

Наприкінці серпня цього року Салехі заявляв, що Ісламська Республіка володіє 25 кілограмами 20% урану.

У Тегерані підкреслюють, що збагачений до такого рівня уран необхідний для дослідницького реактора, який знаходиться в столиці. Тим часом, фахівці зазначають, що для виготовлення ядерної боєголовки потрібний уран зі ступенем збагачення більше 90%.

Як відомо, деякі країни звинувачують Іран у розробці ядерної зброї під прикриттям програми мирного атому. У червні Рада Безпеки ООН ухвалила чергову резолюцію, яка передбачає посилення санкцій щодо Ісламської Республіки. Це четверта резолюція, прийнята Радою безпеки через небажання Тегерана виконувати міжнародні вимоги і прояснити низку запитань стосовно іранської ядерної програми.

У вересні в своїй промові на засіданні Генеральної асамблеї ООН президент США Барак Обама заявив, що Іран повинен довести, що його ядерна програма носить мирний характер

17 жовтня президент Ірану Махмуд Ахмадінежад заявив, що Тегеран готовий відновити переговори з шісткою, якщо будуть виконані чотири умови: переговори повинні відповідати вимогам і нормам МАГАТЕ; Захід повинен визначитися, чи хоче він на переговорах досягти дружби чи ворожнечі; шістка не повинна здіймати галас при провалі переговорів, а також повинна дати оцінку існуванню ядерного арсеналу в Ізраїлі.

Читайте також:

Іран активізував збагачення урану і почав створювати ядерну бомбу

Іран продовжує збагачувати уран, ігноруючи ООН

Іран порушив резолюції РБ ООН, запустивши другий каскад центрифуг у Натанзі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: