Іран передав в МАГАТЕ свої пропозиції стосовно урану

Іран передав в МАГАТЕ свої пропозиції щодо врегулювання суперечки навколо його ядерної програми.

Іран не заперечує проти дозбагачення наявного у нього урану за межами країни, однак наполягає на тому, щоб обмін низькозбагаченого палива на стрижні, готові до використання в іранському ядерному реакторі, проводився відразу і на території ісламської держави.

"Відповідь Ірану на пропозиції МАГАТЕ передана. Я думаю, друга сторона його отримала" - заявив на прес-конференції в Тегерані прес-секретар іранського міністерства закордонних справ Рамін Мехманпараст. Він додав, що реалізація запропонованої ісламською державою схеми забезпечила б стовідсоткову гарантію своєчасної доставки палива, яка дуже важлива для його країни.

Раніше Ірану була запропонована схема доведення низькозбагаченого іранського урану до кондиції, за якої він був би придатний до використання в якості ядерного палива в мирних цілях. Передбачалося, що уран буде дозбагачений в Росії, після чого матеріали будуть передані до Франції, де з них виготовлять спеціальні паливні стрижні для ядерних реакторів. При цьому загальна тривалість технологічного циклу становила б один рік.

Спочатку Іран наполягав на тому, щоб виключити Францію з цього ланцюжка, проте пізніше погодився з запропонованими умовами. Згодом, тим не менше, представники ісламської держави від своїх слів відмовилися, відзначивши, що необхідно виробити новий компромісний варіант вирішення проблеми.

17 листопада у британській газеті The Times з'явилася стаття, в якій стверджувалося, ніби Іран і МАГАТЕ вели таємні переговори про скасування санкцій і резолюцій ООН, що забороняє Ірану збагачувати уран на своїй території. Натомість Іран нібито погоджувався допустити на свою територію для контролю за технологічним процесом інспекторів ООН.

Згідно з повідомленнями з офіційних іранських джерел, Іран в даний час має у своєму розпорядженні 1200 кілограмами урану, збагаченого на 3,5 відсотка. Для того, щоб матеріал був придатний для використання в медичних цілях, необхідно його збагачення на 19,5 відсотка.

Світова спільнота підозрює Іран у розробці ядерної зброї, у той час як ісламська країна наполягає, що паливо потрібно їй для медичних досліджень і для вироблення електроенергії на атомній електростанції в Бушері.

За даними The New York Times, у разі дозбагачення до потрібного ступеня тої кількості урану, що має Іран, вистачить для створення двох ядерних бомб.
 

Читайте також:

Іран звинуватив Захід в нездатності вести переговори

В Ірані заарештували 25 високопосадовців-свінгерів

Іран заробив 5 млрд доларів на відмові від американської валюти

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: