Іран піддався потужній кібернетичній атаці

У комп'ютерних системах Ірану виявили вірус, який був ретельно замаскований творцями. Яка саме була мета вірусу - наразі з’ясовується.

У комп'ютерних системах Ірану було виявлено новий вірус, що одержав назву Stars. Про це повідомив командувач цивільної оборони країни Голамрез Джалалі.

За його словами, програма була виявлена ​​незважаючи на те, що її ретельно замаскували. Чиновник розповів, що вірус передано для вивчення спеціалістам, яким вже вдалося виявити його основні характеристики. У той же час Джалалі не пояснив, які саме системи вразила шкідлива програма.

Про попередню кібератаку на Іран стало відомо в 2010 році. Тоді повідомлялося, що роком раніше в комп'ютерних системах країни був виявлений вірус Stuxnet, який, за деякими даними, спрямований проти ядерної галузі Ірану.

Зокрема, повідомлялося, що вірус збивав швидкість обертання центрифуг зі збагачення урану. За оцінкою німецького IT-фахівця Ральфа Лангера, якому вдалося вивчити код Stuxnet, вірус відкинув ядерні дослідження Ірану на два роки назад.

В Ірані відповідальність за впровадження вірусу поклали на США та Ізраїль, які є головними критиками ядерних розробок країни.

Тим часом повідомлялося, що аналогічна шкідлива програма була нібито виявлена ​​в системах ряду інших країн, у тому числі Індонезії та Індії.

Нагадаємо, кібернетична збрая щосили нині використовується силами НАТО в Лівії.

Читайте також:

Хакери атакували десятки державних сайтів Південної Кореї

Росія і Китай здійснили ряд кібератак на Британію

У війні проти Каддафі застосували кібернетичну зброю

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: