Іран побудує десять нових ядерних заводів

Іран починає негайне будівництво п'яти заводів зі збагачення урану, ще п'ять розпочнуть будувати протягом наступним двох місяців.

Іран планує побудувати десять нових заводів зі збагачення урану.

Відповідну заяву зробив уряд Ісламської республіки і доручив іранському ядерному відомству негайно почати будувати п'ять нових заводів, почати зведення ще п'яти заводів планується протягом наступних двох місяців.

Разом з тим президент Ірану Махмуд Ахмадінежад заявив, що Ісламська Республіка має виробляти по 250-300 тонн ядерного палива на рік.

Повідомляється, що нові заводи будуть аналогічними вже побудованого заводу в Натанзі.

Представники парламенту Ірану 29 листопада також зажадали від уряду скоротити співпрацю з МАГАТЕ після того, як агентство видало резолюцію, що засуджує дії Ісламської Республіки з будівництва уранового заводу неподалік іранського міста Кум (сто кілометрів на південь від Тегерана), і закликав Тегеран підтвердити, що "не приймалися рішення про будівництво інших ядерних об'єктів, які не заявлені Агентству".

МАГАТЕ закликає Іран "повністю і невідкладно" виконати резолюції Ради Безпеки ООН, а також вимоги Ради керуючих Агентства, включаючи негайну відмову від експлуатації другого заводу зі збагачення урану "Форду", наголошується в документі.

Рада керуючих також закликав Іран взаємодіяти з МАГАТЕ для з'ясування всіх питань, що стосуються іранської ядерної програми, а також забезпечити повний доступ до інформації, необхідної Агентству.

Після цього представник Ірану при МАГАТЕ Алі Асгар Солтанійе заявив, що Іран розгляне інші можливості для збагачення урану в світлі прийняття резолюції МАГАТЕ.

Читайте також:

Проти Ірану можуть ввести нові санкції

Іран назвав резолюцію МАГАТЕ театральною постановкою

МАГАТЕ закликало Іран відмовитися від експлуатації другого уранового заводу

Іранська влада відібрала у правозахисниці Нобелівську премію
 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: