Іран почав дозбагачування урану

Іран поінформував МАГАТЕ про дозбагачення урану до 20% для використання на дослідницькому реакторі в Тегерані.

Іран офіційно повідомив Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) про початок самостійного дозбагачування урану до 20%.

Відповідну ноту до штаб-квартири агентства у Відні передав представник Ісламської Республіки в МАГАТЕ Алі Ашгар Солтані.

За словами іранського дипломата, Тегеран почне дозбагачувати існуючу ядерну сировину з 9 лютого.

Напрацьований раніше уран будуть доводити до рівня збагачення в 20% з тим, щоб його можна було використовувати як паливо на дослідницькому реакторі в Тегерані, який виробляє медичні ізотопи, сказав Солтані.

До теперішнього часу Іран виробляв уран із ступенем збагачення в 3,5%. При цьому збройовий уран має ступінь збагачення від 90%.

Тим часом фахівці-атомники відзначають, що збагачення урану до 20% матиме принципове значення для Ірану, оскільки подальше збагачення до 90% буде вимагати вже набагато менше часу і ресурсів.

Нагадаємо, що 3 лютого президент Ірану Махмуд Ахмадінеджад заявив, що Тегеран готовий відправляти низькозбагачений уран за кордон в обмін на ядерне паливо.

Раніше Іран відмовлявся від плану МАГАТЕ і планував виробляти ядерне паливо своїми силами. Також в Тегерані висловлювалися пропозиції виключити зі схеми Францію і здійснювати обмін низькозбагаченого урану на паливні стрижні безпосередньо на території ісламської держави.

Читайте також:

Іран готовий підписати договір по збагаченню урану

Іран вирішив відправляти за кордон низькозбагачений уран

США обговорюють нові можливі санкції проти Ірану

США назвали запуск іранської ракети з черепахами провокацією

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: