Іран почав збагачувати уран з власної руди

Досі вважалося, що всі запаси уранового концентрату Іран імпортував з Південної Африки. Але 5 грудня Тегеран заявив, що почав використовувати свої копальні.

Іран повідомив про доставку на завод зі збагачення урану першої партії концентрату уранової руди, виробленої всередині країни.

Глава іранської ядерної програми Алі Акбар Салехі заявив про це за день до початку чергового раунду переговорів Ірану з представниками п'яти постійних членів Ради Безпеки ООН - США, Росії, Китаю, Франції і Великобританії - плюс Німеччини.

Збагачений уран може використовуватися як паливо для атомних реакторів або як матеріал для виробництва ядерної зброї.

США та їхні союзники вважають, що Іран прагне створити ядерну зброю, але сам Тегеран стверджує, що програма збагачення урану переслідує виключно мирні цілі.

"Захід розраховував на те, що в нас виникнуть проблеми із сировиною, але сьогодні з копальні в Гачіне в Ісфахан (на переробку) була відправлена перша партія концентрату уранової руди", - заявив в ефірі державного телебачення Салех.

Досі вважалося, що всі свої запаси уранового концентрату Іран імпортував з Південної Африки ще в 1970-і роки, і ці запаси поступово вичерпувалися.

Рада Безпеки ООН послідовно запроваджувала різні санкції проти Ірану в прагненні змусити його припинити збагачувати уран. Позиція Радбезу ООН полягає в тому, що Іран має припинити будь-яку діяльність з розвитку атомної промисловості до того часу, поки його мирні наміри не стануть остаточно очевидними.

Іран наполягає, що як країна, яка підписала Договір про нерозповсюдження ядерної зброї, він має право збагачувати уран для виробництва палива для атомних реакторів.

Читайте також:

У Тегерані фізиків-ядерників підірвали у власних машинах

На даху аеропорту Тегерана опинилася зірка Давида

Іран вважає атомну бомбу гріхом

В Ірані запрацювала перша атомна електростанція

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: