Іран поки не гарантує мирного атому

МАГАТЕ не підтримує застосування військової сили проти Ірану.

Іран поки не надав Міжнародному агентству з атомної енергії (МАГАТЕ) переконливих гарантій мирного розвитку своєї ядерної програми, але розкрив низку її аспектів.

Про це заявив глава МАГАТЕ Мохаммед ель-Барадеї. 

"Я би хотів виділити чотири аспекти співпраці з Іраном - Іран забезпечує роботу інспекторів МАГАТЕ, надає додаткову інформацію агентству, але, в той же час, не припиняє діяльність зі збагачення урану та продовжує будувати реактор на важкій воді, а також МАГАТЕ дотепер не змогло упевнитися в характері деяких напрямів іранської ядерної програми", - сказав ель-Барадеї на 51-й генеральній конференції агентства. 

"На ситуацію навколо цієї країни зможе позитивно вплинути те, що МАГАТЕ отримає гарантії мирного характеру іранської ядерної програми і у минулому, і в сучасності", - відзначив глава МАГАТЕ. 

Разом з тим, ель-Барадеї заявив, що МАГАТЕ виступає проти застосування військової сили стосовно Ірану і вважає діалог єдиним шляхом вирішення іранської ядерної проблеми.

"Ми не повинні використовувати силу, особливо після тих уроків, які ми отримали з Іраку", - сказав він на брифінгу під час перерви генеральної конференції МАГАТЕ. 

"Я не бачу небезпеки в Ірані", - заявив глава агентства. "Ми повинні бути холоднокровними і об'єктивними", - додав він.
 
За словами аль-Барадеї, Іран зобов'язаний працювати з агентством, щоб прояснити питання, що залишаються, за іранською ядерною програмою.

В рамках конференції у Відні до МАГАТЕ увійшли п'ять нових країн - Бахрейн, Бурунді, Конго, Непал і Кабо-Верде. 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: