Іран порушив резолюції РБ ООН, запустивши другий каскад центрифуг у Натанзі

Іран подавав ядерний матеріал на два каскади із сполучених між собою 164 центрифуг "всупереч резолюціям РБ ООН, розпорядчим Ірану призупинити діяльність, пов'язану із збагаченням урану.

Іран ввів у дію другий каскад центрифуг, що дозволяє в порушенні резолюцій Ради Безпеки ООН більш ефективно збагачувати уран.

Про це повідомила представник МАГАТЕ Джил Тюдор. За її словами, коли інспектори відомства 17 липня були в ядерному центрі в Натанзі, Іран подавав ядерний матеріал на два каскади із сполучених між собою 164 центрифуг "всупереч резолюціям РБ ООН, розпорядчим Ірану призупинити діяльність, пов'язану із збагаченням".

Використання другого каскаду дозволяє заново подавати до пристрою не до кінця перероблений низькозбагачений уран, що робить роботу більш ефективною.

Нагадаємо, ситуація навколо ядерної програми Ірану загострилася після того, як 11 лютого президент Ісламської Республіки Махмуд Ахмадінежад заявив, що Тегеран зробив першу партію збагаченого до 20% урану і має потенціал для виробництва урану з більш високим ступенем збагачення. Він також повідомив про плани потроїти виробництво низькозбагаченого урану.

Як заявляє іранська сторона, збагачений до 20% уран необхідний для роботи науково-дослідного тегеранського реактора та вироблення ізотопів, які будуть використані в медичних цілях.

У жовтні минулого року "Віденська група" (Росія, Франція, США і МАГАТЕ) пропонувала Ірану проводити дозбагачення урану в Росії, проте той, пославшись на ненадійність західних партнерів, зажадав, щоб обмін проводився синхронно і на території країни. Захід зі свого боку звинуватив Тегеран у відсутності гнучкості і небажанні вирішити ядерне питання, що спонукало США стати ініціатором посилення санкцій відносно Ірану.

У середині травня цього року Іран, Туреччина і Бразилія уклали тристоронню угоду про обмін іранського урану на турецькій території. Згідно з документом, Тегеран повинен відправити до Туреччини 1,2 тонни низькозбагаченого свого (3,5%) урану і протягом року отримати замість 120 кілограмів збагаченого до 20% ядерного палива.

На зустрічі з главою МАГАТЕ на початку червня представники Росії, США і Франції передали йому як окремі листи, так і спільну відповідь, що має назву "Заклопотаність щодо заяви, відправленої Іраном в МАГАТЕ". Глава Організації з атомної енергії Ірану Алі Акбар Салехи підтвердив, що Тегеран отримав відповідь держав "Віденської групи" на свої ініціативи і найближчим часом направить у відповідь послання до Відня.

Рада Безпеки ООН 10 червня прийняла резолюцію, що вводить нові санкції відносно Ірану у зв'язку з його відмовою згорнути роботи зі збагачення урану. Документ передбачає санкції щодо іранських банків за кордоном, якщо є підозра, що вони мають відношення до розвитку іранської ядерної або ракетної програми.

США і низка інших країн Заходу звинувачують Іран в розробці ядерної зброї під прикриттям програми розвитку мирної атомної енергетики. Тегеран всі звинувачення відкидає, заявляючи, що його ядерна програма носить виключно мирний характер.

Читайте також:

США звинуватили Іран у запуску центрифуг зі збагачення урану

Обама відмовився від переговорів з Ахмадінеджадом

США зізналися в наявності плану нападу на Іран

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: