Іран поставив свої умови щодо збагачення урану

Іран має намір передавати за кордон низькозбагачений уран поступово, кількома партіями, а не однією, як це передбачалося раніше.

У четвер, 29 жовтня, Іран дав офіційну відповідь на пропозицію Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) збагачувати уран за межами країни.

Відповідь передано генеральному директору МАГАТЕ Мохаммеду аль-Барадеї. Про зміст цього послання офіційно нічого не повідомляється.

Однак, анонімне джерело в уряді вже повідомило, що Тегеран запропонує дві поправки до документів, схвалених МАГАТЕ, Росією, Францією і США. Зокрема, Іран має намір передавати за кордон низькозбагачений уран поступово, кількома партіями, а не однією, як це передбачалося раніше. При цьому вже дозбагачене ядерне паливо він хоче отримувати одночасно з передачею партії низькозбагаченого урану Росії.

Зазначимо, офіційний представник Ірану при МАГАТЕ Алі Ашгар Солтані вже заявив, що його країна має намір владнати з МАГАТЕ певні технічні питання.

Нагадаємо, згідно із запропонованою схемою МАГАТЕ, Іран повинен відправити 75% своїх запасів низькозбагаченого урану (усього, як вважається, у Тегерана є близько 1,5 тонн) для його подальшого збагачення в Росію. Згодом зі збагаченого урану у Франції зроблять паливні збірки для ядерних реакторів, які передадуть Ірану.

Як повідомлялося, сьогодні президент Ірану Махмуд Ахмадінежад заявив, що Ісламська Республіка готова до співробітництва з іноземними державами щодо дозбагачення свого урану за кордоном. Про те, чи схвалила його країна пропозиції МАГАТЕ, Ахмадінежад не повідомив.

США і низка інших країн Заходу звинувачують Іран у розробці ядерної зброї під прикриттям програми мирного атома. Рада Безпеки ООН ухвалила п'ять резолюцій і наклала на Іран санкції, вимагаючи від нього відмовитися від збагачення урану.

Тегеран всі звинувачення відкидає, заявляючи, що його ядерна програма спрямована виключно на задоволення потреб країни в електроенергії.

Читайте також:

Іран відмовився збагачувати уран за кордоном

У США підтримують пропозицію про збагачення іранського урану в РФ та Франції

Іран готовий самостійно збагачувати уран

Ізраїль: уран для атомних бомб Іран бере в Південній Америці

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: