Іран повідомив МАГАТЕ про готовність збагачувати уран в Туреччині

Іран направив МАГАТЕ лист із офіційною згодою робити обмін іранського ядерного палива на дозбагачений в Туреччині уран.

Іранські дипломати передали Міжнародному агентству з атомної енергії (МАГАТЕ) лист із офіційною згодою робити обмін іранського ядерного палива на дозбагачений в Туреччині уран.

Лист з повідомлення було передано голові МАГАТЕ Юкія Амано в штаб-квартирі організації у Відні. На зустрічі з іранськими дипломатами також були присутні представники Туреччини і Бразилії, яка виступила посередником на переговорах між Тегераном і Анкарою.

Угоди про збагачення урану за кордоном було досягнуто міністрами закордонних справ Ірану, Туреччини і Бразилії в Тегерані 17 травня 2010. Згідно з домовленостями, Іран відправить до Туреччини 1,2 тонни низькозбагаченого ядерного палива, а натомість отримає 120 кілограмів дозбагаченого до 20 відсотків урану.

Відзначимо, що в ході обговорення можливості збагачення іранського урану за кордоном Тегерану пропонувалося надсилати своє ядерне паливо до Росії або Франції. Спочатку Іран категорично відмовився від подібної схеми, однак потім заявив про готовність обговорювати інші способи обміну палива.

Як передбачається, дозбагачення іранського урану за кордоном гарантує мирний характер ядерної програми Ірану, яка вже кілька років викликає побоювання західних держав. Тегеран, у свою чергу, неодноразово стверджував, що проводить ядерні розробки для розвитку мирних програм в галузі енергетики.

Нагадаємо також, що незважаючи на досягнуті в Тегерані домовленості, США за підтримки Росії і Китаю внесли на розгляд Ради безпеки ООН резолюцію про нові санкції відносно Тегерана. У разі якщо проект документа буде схвалений, Тегеран очікують ще більш жорсткі санкції як в економічній, так і у військово-промисловій сферах.

Читайте також:

Іран погодився збагачувати уран в Туреччині

Іран випробував уранові центрифуги третього покоління

Мєдвєдєв: проблему Ірану може вирішити президент Бразилії

Президент Ізраїлю назвав Іран загрозою всьому цивілізованому світу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: