Іран повідомив про запуск другого заводу зі збагачення урану

Незадовго до поновлення переговорів щодо ядерної програми Ірану, влада країни визнала існування другого, раніше засекреченого, заводу зі збагачення урану.

Офіційний Тегеран проінформував Міжнародне агентство з атомної енергії про будівництво на території країни другого заводу зі збагачення урану.

МАГАТЕ підтвердило отримання повідомлення від Ірану та вже зажадало від іранської влади дозволити міжнародним експертам негайно провести перевірку об'єкту - щоб переконатися, що він не підпадає під дію міжнародних угод про непоширення ядерної зброї.

Раніше було відомо про один іранський центр зі збагачення урану, розташований в місті Натанз. Його робота ретельно відстежується міжнародними спостерігачами.

Про місцезнаходження другого підприємства, а також про кількість встановлених на ньому центрифуг для збагачення урану, не повідомляється.

Спостерігачі наголошують на тому, що про другий завод заговорили напередодні запланованих переговорів з ядерної програми Ірану. На думку аналітиків, повідомлення про друге підприємство, на якому ведеться збагачення урану, посилять підозри про існування в Ірані секретних об'єктів, де ведуться розробки ядерної зброї.

Тим часом Іран наполягає на тому, що роботи в області збагачення урану ведуться виключно з метою використання енергії атома в мирних цілях. Влада країни неодноразово заявляла, що їй необхідно мати 50 тисяч центрифуг для щорічно забезпечення паливом своїх майбутніх атомних електростанцій.

Водночас західні країни, у свою чергу, висловлюють побоювання з приводу того, що Тегеран хоче створити ядерну зброю. Рада безпеки ООН ухвалила п'ять резолюцій і наклала на Іран санкції, вимагаючи відмовитися від збагачення урану.

У зв'язку з новою інформацією з Тегерана Великобританія, Франція і США дали зрозуміти, що зроблять спільну заяву, яка засудить існування в Ірані секретного заводу зі збагачення урану. Також з цього приводу очікується виступ президента США Барака Обами.

Читайте також:

Нью-йоркський готель відмовився приймати Ахмадінежада

Рада безпеки ООН ухвалила резолюцію про ядерне роззброєння

Іран відмовився від ядерної зброї

Мєдвєдєв зустрівся з Обамою та "здав" Іран

ВідеоДругий завод зі збагачення урану в Ірані

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: